دسته‌ها
ورزشی

استقلال را له کردند و جام حذفی را از دست دادند

به گزارش مشرق، محمد مومنی درباره دیدار استقلال و پاختاکور که به شکست دو بر یک آبی‌پوشان و حذف از آسیا منجر شد گفت: تفاوت بسیار زیادی بین استقلال و پاختاکور وجود داشت. تیم ازبکستانی هدفمند بازی کرد و کاملا استقلال را آنالیز کرده بود. آن‌ها از نقاط ضعف استقلال استفاده کردند و جلوی نقاط قوت تیم را هم گرفتند. بازی مالکانه استقلال پایین بود چرا که پاختاکور از مقابل محوطه جریمه پرس و عرض بازی را زیاد کرد.

او با بیان این که پاختاکور از نظر فیزیکی تیم برتر میدان بود افزود: بازیکنان این تیم در تقابل‌های یک در برابر یک موفق بودند و ما هم در کارهای سرعتی و قدرتی توان مبارزه نداشتیم. به طور کلی استقلال از نظر فیزیکی در پایین‌ترین حد خود قرار داشت. مضاف بر این که غیبت وریا غفوری و هروویه میلیچ از نظر روانی باعث کاهش سطح اطمینان بازیکنان شده بود.

این کارشناس فوتبال با اشاره روی آوردن استقلال به بازی مستقیم و ارسال‌های بلند گفت: ارسال توپ‌های بلند، مدنظر پاختاکور بود چرا که تمام ضربات را در هوا می‌زدند. در اداره توپ و میدان ناکام بودیم و در سومین پاس توپ لو می‌رفت. با این حال موقعیت‌های گل خوبی ایجاد کردیم که از دست رفت.

مومنی بازی گرفتن از مطهری را از ابتدای بازی اشتباه قلمداد کرد و یادآور شد: حیف شد که ارسلان مطهری از ابتدا به میدان آمد. ما نیاز به برد داشتیم و اگر ارسلان در نیمه دوم به بازی آمده بود، حتما می‌توانستیم با استفاده از خستگی بازیکنان آن‌ها نهایت استفاده را ببریم. آرش رضاوند و سایر بازیکنان تعویضی هم در نیمه دوم عملکرد خوبی نداشتند.

این بازیکن پیشین استقلال درباره این که گفته بود اگر سعادتمند نتوانست استراماچونی را بیاورد، حتما استعفاء دهد، گفت: هنوز روی همین حرفم ایستادم. آن‌ها از اسم استراماچونی استفاده کردند. ما جام حذفی را به خاطر استراماچونی از دست دادیم، مجیدی را از بین بردیم و به نامجو مطلق هیچ نوع اعتمادی نکردیم که سرمربیگری را به او دهیم. این‌ها راهکارهای مدیریتی است که یک مدیر باید برای تیمش انتخاب کند. می‌توانستند برای نامجومطلق حکم سرمربیگری بزنند اما این کار را نکردند. بازیکنان به سرمربی اعتماد نداشتند. من چنین اتفاقی را در تاریخ فوتبال استقلال هم ندیده بودیم.

او ادامه داد: با اسم استراماچونی و الان هم الکس نوری در حال از بین بردن اشتباهات خود هستند. مملکت ما دلار ندارد. ما مشکلی با خارجی‌ها نداریم. اگر این دو نفر حاضر به عقد قرارداد ریالی هستند، ما مشکلی نداریم.

مومنی هم‌چنین با بیان این که فوتبال در ایران به "رو کم کنی" تبدیل شده است گفت: هیچ وقت کسی نمی‌گوید با همدیگر موفق شویم. ما خرد جمعی بلد نیستیم. دوست داریم سلیقه شخصی را اعمال کنیم. فوتبال بازی گروهی است و نظر شخصی را برنمی‌تابد.

این کارشناس فوتبال با انتقاد از کارنامه الکس نوری گفت: اگر فرهاد مجیدی هم سرمربی وردربرمن بود، همان نتایج را می‌گرفت. رولند کخ دستیار کریستفور دام بود و به استقلال آمد اما موفق نشود. ما نیاز به سخت‌افزار مناسب داریم تا خارجی‌ها موفق شوند.

این پیشکسوت آبی‌ها درباره سرنوشت نیمکت مربیگری استقلال گفت: ما بهتر از فرهاد مجیدی نداریم. در حال حاضر داشته ما مجیدی است و این تیم هم مال فرهاد مجیدی است نه احمد سعادتمند. او باید کنار برود یا مجیدی را برگرداند. چطوری ما را در سیاست راه نمی‌دهند اما هر کاری می‌خواهند در فوتبال انجام می‌دهند. باید سعادتمند از موضع خودش کوتاه بیاید. شایسته‌تر از مجیدی نداریم.

مومنی تاکید کرد: تا به حال طرفداران استقلال را له کرده و جام حذفی را از ما گرفتند و در آسیا هم دیدیم که تیم سرمربی نداشت و حتی نامجو به عنوان سرمربی اعلام نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *