دسته‌ها
خواندنی

اعلام وضعیت زرد هواشناسی در شهرستان فومن

اعلام وضعیت زرد هواشناسی در شهرستان فومن

فومن- معاون فرماندار فومن با اشاره به اخطاریه اداره کل هواشناسی گیلان، گفت: تا روز سه‌شنبه وضعیت زرد هواشناسی در شهرستان فومن حاکم است

به گزارش خبرنگار مهر، شاهین علیزاده عصر سه شنبه در جلسه بحران شهرستان فومن با اشاره به صدور اخطاریه از سوی اداره کل هواشناسی استان گیلان در زمینه نفوذ جریانات ناپایدار و بارشی، گفت: شرایط زرد هواشناسی تا روز سه شنبه در شهرستان فومن حاکم خواهد بود.

وی با بیان اینکه تمامی مرخصی رؤسای ادارات شهرستان فومن تا سه‌شنبه لغو است، افزود: رؤسای دستگاه‌های اجرایی باید در شهرستان حضور داشته باشند تا در صورت نیاز به صورت میدانی پای کار باشند.

علیزاده در ادامه با اشاره به موقعیت جغرافیایی خاص شهرستان فومن، تصریح کرد: وجود رودخانه‌های ماسوله رودخان، قلعه رودخان و گشت رودخان و حتی گاز روبار احتمال و خطر طغیان وجود دارد و در صورت بروز این شرایط امکان آسیب به زیرساخت‌ها و تأسیسات شهرستانم فومن پیش بینی می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه در شهرستان فومن چهار پل آبنما وجود دارد که اداره راهداری و امور آب تمهیدات لازم را باید انجام دهند، گفت: در صورت نیاز راه را مسدود و از تردد جلوگیری به عمل آورند.

علیزاده با اشاره به اینکه شهرداری فومن با همکاری اداره امور آب و آبیاری در راستای سرریز اراضی کشاورزی بالادست شهر که بیش از ۴۵۰ هکتار است باید مدیریت لازم را انجام دهد، ادامه داد: باید تلاش شود در صورت سرریز شدن آب از ورود سیلاب به شهر جلوگیری به عمل آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *