دسته‌ها
دیدنی

ادامه بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات شوراهای کشور در کمیسیون امور داخلی

ادامه بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات شوراهای کشور در کمیسیون امور داخلی

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها از تعیین ترکیب هیات نظارت استانی و شهرستانی در انتخابات شوراهای اسلامی کشور در جریان جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

علی حدادی در گفت و گو با ایسنا ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون ادامه طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در جلسات قبلی کمیسیون ترکیب هییت نظارت مرکزی بر انتخابات شوراها تعیین شد.

وی در ادامه اظهار کرد: در جلسه امروز نیز ترکیب هییت نظارت استانی در انتخابات شوراها تعیین شد. بر اساس این طرح ۳ نفر از نمایندگان مجلس به پیشنهاد مجمع نمایندگان استان، مدیر کل دفتر نظارت شورای نگهبان در استان و رئیس کل دادگستری استان و یا یک نفر از قضات عالی رتبه استانی با معرفی قوه قضاییه ترکیب هییت نظارت استانی را تشکیل می دهند.

نماینده مردم طالقان و ساوجبلاغ در مجلس تصریح کرد: از سوی دیگر بر اساس مصوبه امروز کمیسیون ترکیب هییت نظارت در شهرستان ها نیز تعیین شد که شامل ۳ نفر به پیشنهاد نمایندگان مجلس با تایید هیات نظارت عالی استان، یک نفر حداقل دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق با پیشنهاد مدیر کل دفتر نظارت شورای نگهبان در استان و رییس دادگستری شهرستان یا معاون ایشان ، می شود.

وی در ادامه تاکید کرد: ان شاءالله در جلسه روز سه شنبه کمیسیون این طرح به جمع بندی نهایی خواهد رسید و اصلاحات نهایی در آن انجام و برای رسیدگی در صحن مجلس در نوبت قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *