دسته‌ها
اخبار مهم

نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس در مشهد پایان یافت

مراسم اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس با حضور جمعی از مردم و مسوولان با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و ارزشی و با رعایت پروتکل های بهداشتی طی مراسمی در سالن عطار این نمایشگاه برگزار شد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی طی سخنانی در این مراسم گفت: برپایی رویداد بزرگ نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس در شهر مشهد با توجه به شرایط خاص مقابله با کرونا بدون کمک و همراهی مسوولان ارشد استان و همه دست‌اندکاران میسر نبود.
سردار حسینعلی یوسفعلی زاده افزود: نمایشگاه امسال دستاوردهای هفته دفاع مقدس همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس از ویژگی خاصی برخوردار است چرا که ۴۰ سالگی نماد اوج قدرت و اقتدار است.
وی اضافه کرد: در این نمایشگاه ۴۳ دستگاه اداری، یگان‌های نظامی و سازمانهای مردم نهاد دفاع مقدس استان در بیش از ۴۰۰ غرفه حضور داشتند و می توان این نمایشگاه را جلوه‌ای از اقتدار و قدرتمندی نظام جمهوری اسلامی در ارائه دستاوردهای دفاع مقدس با همراهی آحاد مردم دانست.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی نیز گفت: در این نمایشگاه جلوه دیگری از اقتدار و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی به نمایش گذاشته شد.
حجت الاسلام حسین معصومی افزود: مردم با همه تنگناها در شرایط کرونایی برای بازدید از آثار و دستاوردهای عزیزانشان در طول هشت سال دفاع مقدس به میدان آمدند.
وی با اشاره به الزام دفاع مقدس در همه دورانها افزود: اگر انسان به دفاع برنخیزد، معابد و مساجد منهدم می شود و فساد جامعه را فرا می گیرد لذا انسانها در برابر تهاجم، حمله و شبیخون دشمن می بایست به دفاع برخیزند و از حیثیت، فرهنگ، تمدن و انسانیت خود دفاع کنند.
مدیرعامل نمایشگاه بین المللی مشهد نیز طی سخنانی گفت: نمایشگاه امسال دستاوردهای دفاع مقدس با عنوان "ما قوی هستیم" با تاکید فراوان بر رعایت پروتکل های بهداشتی در شرایط کرونا بر پا شد.
سعید صیفی افزود: این نمایشگاه در ۱۰ هزار متر مربع فضای مسقف مربوط به غرفه ها و ۱۰ هزار متر مربع فضای باز برای ارائه تجهیزات و ادوات نظامی بر پا شد.
وی با اشاره به توجه کافی به اجرای دستورالعمل های بهداشتی در برپایی این نمایشگاه ادامه داد: وجود تونل ضد عفونی، فراهم کردن محل شست و شوی دست و صورت، نصب دستگاه ضد عفونی در سالن های ورودی، کنترل بازدیدکنتدگان از لحاظ رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از موارد مورد تاکید در این زمینه بوده است.
نمایشگاه دستاوردهای استانی دفاع مقدس و مقاومت در خراسان رضوی از ۳۱ شهریور تا هفتم مهرماه در نمایشگاه بین‌المللی مشهد میزبان بازدیدکنندگان بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *