دسته‌ها
اخبار مهم

فنونی‌زاده:‌ پرسپولیس برای فوتبال ایران آبروداری کرد/این تیم می‌تواند دوباره فینال آسیا را تجربه کند

مرتضی فنونی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس درباره برتری تیم فوتبال پرسپولیس مقابل السد قطر در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: پیش از بازی گفتم السد تیمی متمول و چند ملیتی است و با تیم ملی قطر تفاوتی ندارد. از هر کشوری یک بازیکن آورده و ژاوی هم به عنوان سرمربی سرآمد همه‌شان بود. با این وجود بازیکنان پرسپولیس مثل همیشه 10 دقیقه اول را با جسارت بازی کردند.

وی افزود: پس از آن لحظات السد بازی را گرفت اما فقط حفظ توپ داشت و نمی‌توانست روی دروازه پرسپولیس موقعیت گل ایجاد کند. البته یکی دو فرصت داشت که آن را هم حامد لک مهار کرد. پرسپولیس هم در ضد حملات فوق‌العاده خطرناک بود. با این وجود نیمه اول چندان چنگی به دل نزد.

مدافع اسبق پرسپولیس تصریح کرد: دو تیم در نیمه اول مشغول محک زدن هم بودند و خستگی در ساق پای بازیکنان مشهود بود. با شروع نیمه دوم تا دقیقه 60 باز هم اختیار عمل دست السد افتاد و در آن لحظات خودم تا حدی وحشت کردم. البته این تیم پس از دو ضد حمله پرسپولیس به خودش آمد و فهمید تیم ما هم بی‌دلیل تا این مرحله بالا نیامده است. پرسپولیس از نظر من جزو سه تیم برتر آسیا است.

فنونی‌زاده ادامه داد: در نیمه دوم با وجود حملات پردامنه‌ای که السد و پرسپولیس روی دروازه همدیگر داشتند، بچه‌های ما خیلی خسته شده بودند. یحیی گل‌محمدی حدود دقیقه 83 تعویض کرد اما به نظر من می‌توانست این سه تعویض را زودتر انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: اعتقاد دارم بشاررسن بازیکن خیلی خوبی است و باید همیشه در زمین باشد مانند زمان خودمان که حتی اگر فرشاد پیوس بد بازی می‌کرد، علی پروین می‌گفت وی باید تا دقیقه 90 در بازی باشد اکنون هم رسن به دلیل تکنیکی بودن می‌تواند در یک لحظه بازی را در بیاورد. هرچند وی از لحاظ بدنی مشکل دارد اما میلاد سرلک و احمد نوراللهی جور بشار را می‌کشند.

پیشکسوت پرسپولیس افزود: با این حال تعویض‌های گل‌محمدی خوب بود و نفرات خوبی هم به زمین آمدند. امید عالیشاه بازیکنی با تجربه و مهدی عبدی دونده است.کمال کامیابی‌نیا هم با توجه به خستگی سرلک وارد زمین شد. تعویض‌های یحیی را عالی می‌دانم اما باید زودتر انجام می‌شد. السد هم در دفاع ضعف‌های فراوانی داشت و برخلاف سایر پست‌هایش در مرکز خط دفاعی از دو بازیکن قطری استفاده می‌کرد. دفاع راست و چپ تیم السد با وجود حضور در تیم ملی قطر خارجی هستند.

فنونی‌زاده عنوان کرد: نمی‌دانم پرسپولیس در یک چهارم نهایی به چه تیمی می‌خورد. اما امیدوارم با توجه به اینکه این تیم چهار فینال را در آسیا تجربه کرده امسال برای پنجمین‌بار به فینال یک مسابقات آسیایی برسد. پرسپولیس در آسیا برای کشورمان آبروداری کرده و با وجود اینکه استقلال هم می‌توانست به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند اما اکنون پرسپولیس تنها نماینده باقی‌مانده کشورمان در لیگ قهرمانان است. پرچم ایران را در آسیا همچنان بالا نگه داشته و امیدوارم در آسیا بهترین اتفاق برای این تیم رخ دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *