دسته‌ها
اخبار مهم

باید اطلاعات خود را از کشو ادارات خارج کنیم

محمدرضا پورمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: هر تصمیمی که ما می‌گیریم بر مبنای دایره آگاهی و اطلاعات است و اگر اطلاعات ما کامل‌تر باشد تصمیمات درست‌تری اتخاز می‌کنیم.

وی افزود: در برخی مواقع اطلاعات ما تک بعدی است؛ مثلا اداره آب می‌خواهد آب محله‌ای را تامین کند و ممکن است در مسیر لوله آب، کابل برق، لوله گاز و یا زیرساخت فاضلاب باشد؛ اگر اطلاعات همه این دستگاه‌‍‌ها در دسترس همدیگر باشد انجام هر کاری آسانتر و کم هزینه‌تر خواهد شد.

پورمحمدی تصریح کرد: SDI در واقع یک سیستم پشتیبان و یکپارچه سازی اطلاعات برای برنامه‌ریزی است.

وی با بیان اینکه در دسترس بودن همزمان مجموعه‌ای از اطلاعات بسیار در زمان صرفه جویی ایجاد می‌کند، افزود: در حوزه برنامه‌ریزی اگر لایه‌های مختلف اطلاعات نباشد تصمیم گیری ها دچار آزمون و خطاهای متعددی خواهد شد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت SDI، GIS و سایر سامانه‌های اطلاعات مکانی متذکر شد: ما مجبوریم اطلاعات خود را از کشو ادارات خارج کنیم و در محیط نرم افزاری قرار دهیم تا برای همه متقاضیان قابل دسترس باشد.

وی توضیح داد: قبلا تهیه نقشه های مکانی چند ماه تا چندسال طول می‌کشید ولی با راه‌اندازی SDI در هر لحظه امکان بروزآوری اطلاعات و ارائه نقشه های مکانی میسر خواهد شد؛ بنابراین اتفاق بسیار بزرگ و مبارکی برای استان است.

استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: فراهم آوری بستر نرم افزاری این سامانه مهم است اما مهمتر از آن پر کردن و تکمیل اطلاعات دقیق و استاندارد در این مجموعه است.

انتهای پیام/60026

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *