دسته‌ها
خواندنی

تقویت سطوح علمی و پژوهشی حوزه‌ها باید مورد توجه قرار بگیرد

تقویت سطوح علمی و پژوهشی حوزه‌ها باید مورد توجه قرار بگیرد

اراک- نماینده ولی فقیه در استان مرکزی رسالت حوزه‌های علمیه در عصر حاضر را سنگین‌تر از قبل دانست و گفت: مسئولین حوزه‌های علمیه بیش از گذشته باید به تقویت سطوح علمی و پژوهشی حوزه‌ها توجه کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی روز دوشنبه در آئین تودیع و معرفه رئیس حوزه‌های علمیه استان مرکزی در اراک با اشاره به نقش آفرینی حوزه‌های علمیه در پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: روحانیون و علمای دینی همواره از سال‌های پیش از پیروزی انقلاب در صحنه بوده و از ارتباط خوبی با مردم به ویژه جوانان برخوردار بودند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی رسالت حوزه‌های علمیه در عصر حاضر را سنگین‌تر از دوره‌های قبل دانست و تاکید کرد: مسئولین حوزه‌های علمیه بیش از گذشته باید به تقویت سطوح علمی و پژوهشی حوزه‌ها توجه کنند.

دری نجف‌آبادی با اشاره به ظرفیت خوب حوزه‌های علمیه و مدارس حوزوی استان تاکید کرد: باید استفاده از این مهم بیش از گذشته مورد توجه مسئولین حوزه‌های علمیه قرار گیرد.

به گفته وی مجالی برای سهل‌انگاری و فرصت‌سوزی نیست و طلاب و روحانیون از فرصت‌ها باید از به نحوه مطلوب استفاده کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: طلاب باید از برنامه و اهداف مشخص برخوردار باشند و آگاهانه و عالمانه در این مسیر قدم بردارند تا فردا پشیمان نشوند.

دری نجف آبادی افزود: طلاب باید برای آینده با امید و سخت‌کوشی مجاهدت کنند و در این راه از هرگونه احساس ضعف، یاس و بدبینی بپرهیزند.

به گزارش مهر، در این آئین از خدمات حجت‌السلام کاظم سپاسی آشتیانی تجلیل به عمل آمد و حجت الاسلام محمدحسن ربیعی به عنوان رئیس حوزه‌های علمیه استان مرکزی معرفی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *