دسته‌ها
اخبار مهم

چتر ویژه پرتاب نفربر تیپ ۵۵ هوابرد شیراز رونمایی شد

امیر سرتیپ ابوالقاسم رضایی، دوشنبه در حاشیه رونمایی از این چتر افزود: امروز صنعت دفاعی ما حرکتی رو به جلو دارد و با بهره‌گیری از ظرفیت و توان نیروهای داخلی، جلوتر از سایر صنایع پیش می‌رود.
وی، با اشاره به برپایی نمایشگاه دستاوردهای نظامی پایگاه شهید دوران اظهار داشت: این نمایشگاه به همت پایگاه هوایی شهید دوران، مرکز آموزش علوم و فنون، تیپ ٥٥ هوابرد، تیپ ٣٧ زرهی، بیمارستان منطقه‌ای و گردان بهداری برپا شده است.
امیر سرتیپ رضایی بیان کرد: آخرین دستاوردها و امکانات یگان‌های ارتش در سطح استان، تجهیزات الکترونیکی و هواپیمای اورهال (بازآماد) در این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.
ارشد نظامی ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌ها، تمهیداتی اندیشیده شده که امکان بازدید مجازی از نمایشگاه برای عموم مردم فراهم باشد.

تحریم‌ها، زمینه‌ساز خودکفایی نیروهای مسلح کشور شد
فرمانده پایگاه هوایی شهید دوران هم با اشاره به شروع تحریم نیروی هوایی ارتش پس از پیروزی انقلاب گفت: تحریم‌ها برای نیروهای مسلح به ویژه نیروی هوایی چیز جدیدی نیست و ۴۰ سال است که این تحریم‌ها را تجربه کرده‌ایم اما همین تحریم‌ها زمینه‌ساز خودکفایی ارتش شد.
امیر سرتیپ خلبان مسعود جعفری افزود: در نمایشگاه توانمندی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران که در پایگاه شهید دوران برپا شده، آخرین دستاوردهای عملیاتی، تحقیقاتی و پژوهشی به نمایش گذاشته شده است.
وی اضافه کرد: نیروهای هوایی در تمام زمینه‌ها از نظر عملیاتی، آموزشی، مرکز تحقیقات و خودکفایی در پروژه‌های ملی شرکت داشته‌اند و این نتیجه هم‌افزایی با دانشگاه‌های مطرح، فعالیت پارک‌های علم و فناوری و مرکز تحقیقات نیروهای ارتش به ویژه نیروی هوایی است.
او اظهار داشت: پایگاه‌های ارتش جمهوری اسلامی در تمام زمینه‌ها به ویژه صنعت، توانایی اورهال هواپیماها را در اختیار دارند.
سرتیپ جعفری افزود: در بازبینی چهار ساله هواپیما یا به اصطلاح اورهال، تمام قطعات هواپیما از سیستم‌های مختلف کنترل و برای چهار سال دیگر آماده می‌شود.

برگزاری رزمایش ثامن‌الائمه در منطقه سیاخ دارنگون
همچنین رزمایش ثامن‌الائمه روز یکشنبه به همت مرکز علوم و فنون زرهی ارتش در فارس و با هدف شکست دشمن فرضی توسط نیروی‌های ارتش جمهوری اسلامی با استفاده از سلاح‌های سبک و سنگین با حضور مسوولان استانی، نظامی و انتظامی به مناسبت سالگرد حصر آبادان در منطقه سیاخ دارنگون در جنوب شیراز برگزار شد.
در این رزمایش، نیروهای ارتش با استفاده از سلاح‌های سبک و سنگین به اهداف دشمن فرضی حمله کردند.

عملیات پیروزمند ثامن الائمه(ع) پیرو پیام تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر شکستن حصر آبادان، پنجم مهرماه سال ۱۳۶۰ توسط لشکر ۷۷ خراسان صورت گرفت که طی آن حدود ۲۰۰ کیلومتر مربع از خاک کشور آزاد شد و یک هزار و ۷۰۰ نظامی عراقی در شرق کارون به اسارت نیروهای ایرانی در آمدند. همچنین ۱۸۰ دستگاه تانک و نفربر و ۳۰۰ دستگاه انواع خودروی سنگین و تعدادی سامانه موشکی نیز به غنیمت کشورمان در آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *