دسته‌ها
اخبار مهم

لزوم به‌کارگیری نیروهای متخصص و بامهارت در آتش‌نشانی

به گزارش خبرگزاری فارس از گرمسار، منوچهر فخری عصر امروز در جریان سفر به شهرستان گرمسار و در مراسم تجلیل از آتش‌نشانان که به مناسبت هفت مهرماه روز آتش‌نشان برگزار شد، با اشاره اینکه استان پهناور سمنان به لحاظ وسعت جز هفت استان برتر کشور است، اذعان داشت: استان سمنان در مسیر تردد زائرین قرار داشته و خدمات زیادی را ارائه می‌دهد.

وی در ادامه با بیان اینکه هزینه‌های زیادی متحمل آتش‌نشانان می‌شود؛ اما از کمترین میزان بودجه و اعتبارات در این بحث بهره‌مند هستند، افزود: ضروری است در مقوله تخصیص اعتبارات به‌ویژه در شهرداری‌ها مورد توجه ویژه قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان با اشاره به مشکلاتی که در ایام شیوع بیماری کرونا در کشور ایجاد شد، اظهار داشت: می‌توان استان سمنان را کارگاه عمرانی توصیف کرده در این ایام نیز کارهای عمرانی به‌طور جدی پیگیری شده و هیچ خللی در انجام پروژه‌های عمرانی ایجاد نشده است و هرقدر این خدمات صمیمانه‌تر به مردم هبه شود، مورد رضای خداوند متعال خواهد بود.

فخری ضمن گرامیداشت و تبریک روز آتش‌نشانی خاطرنشان کرد: آتش‌نشانی کاری دلی است وظیفه و پست و مقام نیست، لذا پرسنل خدوم آتش‌نشانی با حداقل حقوق و مزایا وظایف مرتبط با مردم را به انجام می‌رسانند تا برای مردم حادثه‌ای رخ ندهد.

وی با تأکید بر به‌کارگیری افراد متخصص توانمند در حوزه آتش‌نشانی اذعان داشت: در شهرستان گرمسار به این امر توجه شده است و ۲۶۸ نفر در کل استان در استخدام آتش‌نشانی هستند که این امر بالاتر از استاندارد تعریف‌شده در کشور است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان ارتقای پست و مقام آتش‌نشانان را وظیفه خود و دستگاه مربوطه دانست و خاطرنشان کرد: از این حافظان جان و مال مردم حمایت می‌شود؛ شغل آتش‌نشانی وظیفه و پست و مقام نیست و از آنجایی که آتش‌نشانان حافظ ایمنی و امنیت مردم هستند باید این افراد دارای تخصص و بامهارت باشند.

در این آئین اردشیر مطهری نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی، سعید متقی فرماندار شهرستان و حجت‌الاسلام آرامی امام جمعه شهرستان، مدیران و مسؤولان استانی و شهرستانی نیز حضور داشتند و طی آن از تعدادی از آتش‌نشانان تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *