دسته‌ها
اخبار مهم

اقتصاد دوار امتیازی برای واحدهای صنعتی است

محمد عرفانی روز دوشنبه در نشست با اعضای انجمن کشتارگاه‌های صنعتی طیور خراسان رضوی افزود: پیاده‌سازی سیاستهای اقتصاد دوار در صنایع مختلف نتایج مطلوبی به همراه دارد و اجرای این سیاستها به منظور حمایت از صنایع مورد توجه است.

وی با بیان اینکه رعایت دستورالعمل‌های محیط زیستی هزینه‌ نیست و به نوعی برگشت سرمایه را در واحدهای صنعتی به همراه دارد ادامه داد: رعایت دقیق ضوابط اجرایی و دستورالعمل‌های محیط زیست یک الزام قانونی است و برای تسهیل‌گری و حمایت از صاحبان صنعت باید با تأکید بر درآمدهای جانبی، پیگیری آن را درمبادی مرتبط تسریع کرد.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی با اعلام آمادگی برای حمایت از طرح‌های اقتصادی واحدهای صنعت کشتارگاه طیور استان گفت: چالش‌های حوزه کشتارگاه های صنعتی نیز لازم است در کارگروه ساماندهی کشتارگاه‌های استان مطرح و مورد بررسی قرار گیرد.

وی همچنین از تسهیلات شرکت‌های دانش بنیان در پارک علم و فناوری برای حمایت از طرح درآمدزایی کشتارگاه‌های طیور استان خبر داد و افزود: درآمدهای جانبی کشتارگاههای استان درزمینه‌های دارویی، غذایی و حتی کشاورزی را می‌توان از طریق ستاد تسهیل و کارگروه امور کشتارگاه‌های استان مورد پیگیری قرار داد.

عرفانی بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی استان و نیز پارک علم و فناوری را از جمله راهکارهای تقلیل چالش‌های پیش روی صاحبان کشتارگاه های صنعتی دانست و ادامه داد: در صورت تمایل اعضای انجمن کشتارگاه‌های طیور استان، پیگیری لازم برای بهره‌مندی از حمایت‌های شرکتهای دانش بنیان و دیگر مبادی مرتبط انجام خواهد شد.

دبیر انجمن کشتارگاه‌های صنعتی طیور خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: این استان دارای ۱۶ کشتارگاه صنعتی طیور می‌باشد که از این تعداد ۱۴ کشتارگاه فعال است.

روح‌الله محمدپور افزود: سه هزار و ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و همین تعداد نیز به شکل غیرمستقیم در این واحدها اشتغال دارند.

وی با تبیین برخی مشکلات و چالش‌های حوزه کشتارگاه‌های صنعتی طیور استان خواستار تسهیل‌گری و حمایت از این واحدهای صنعتی شد و ادامه داد: تقاضای ما این است که موارد بازرسی از کشتارگاه‌های صنعتی طیور تعدیل شود و تلاش بر خطاجویی نباشد و نگاه مساعدتی تقویت گردد.

هم اکنون هزار و ۲۶۳ واحد مجاز تولید مرغ گوشتی با ظرفیت جوجه‌ریزی ۹۰ میلیون قطعه در خراسان رضوی وجود دارد و این استان از نظر تولید گوشت مرغ رتبه سوم را در کشور دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *