دسته‌ها
اخبار مهم

درآمد اکرام و ایتام در قزوین ۵۴ درصد رشد داشته است

مهرعلی حق گویان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای امسال مبلغ ۱۰۸ میلیارد و ۷۱۰ میلیون ریال درآمد در ۲ طرح اکرام و ایتام و محسنین جمع آوری شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.
وی با بیان اینکه براساس مبالغ جمع آوری شده ۱۰۰ درصد برنامه‌های کمیته امداد استان در زمینه این ۲ طرح محقق شده است، گفت: در طرح اکرام و ایتام ۶۲ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال و در طرح محسنین ۴۶ میلیارد و ۵۹۰ میلیون ریال جمع آوری شده است.
این مسوول با اشاره به آمار ایتام و فرزندان محسنین و حامیان، افزود: در حال حاضر در استان قزوین یک هزار و ۴۶۲ فرزند ایتام، ۲ هزار و ۸۸۶ فرزند محسنین و ۲۹ هزار و ۴۵۳ حامی وجود دارد.
حق گویان اضافه کرد: حامیان با مشارکت در این طرح می‌توانند بسیاری از مشکلات اقتصادی و معیشتی نیازمندان کمیته امداد امام خمینی (ره) را برطرف کنند که امیدواریم بر تعداد آنها روز به روز افزوده شود.
وی با بیان اینکه شرایط کرونایی و اقتصادی کشور باعث شده تا حمایت خیران و نیکوکاران از نیازمندان به صورت جدی‌تری دنبال شود، اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی (ره) تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا با ورود در زمینه‌های مختلفی از جمله تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی، اهدای جهیزیه و افزایش مستمری بتواند این مشکلات را کاهش دهد.
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: البته این نهاد با ایجاد اشتغال برای نیازمندان تحت پوشش، ریشه کنی فقر و ایجاد یک درآمد پایدار و مستقل را برای جامعه هدف دنبال می‌کند که قطعا با همکاری دستگاه‌ها خیلی سریعتر به نتیجه خواهد رسید.
در حال حاضر حدود ۳۵ هزار نفر و ۹۳۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *