دسته‌ها
دیدنی

عادی‌سازی در سطح مردم اتفاق نخواهد افتاد

عادی‌سازی در سطح مردم اتفاق نخواهد افتاد

تعدادی از نمایندگان تشکل‌های دانشجویی و سازمان های مردم نهاد نیزدر نشست هم اندیشی جنبش های دانشجویی و سازمان‌های مردم نهاد درباره چگونگی حمایت از قضیه فلسطین سخنانی را در بحث تعامل کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی ایراد کردند.

به گزارش ایسنا، هاشم زاده مسئول دانشگاه مذاهب اسلامی در این نشست گفت: مساله این نیست که چرا از قبل این کشورها با رژیم صهیونیستی تعامل داشتند صحبت بر سر این است که این کشورها سعی دارند قبح شکنی کنند و باید جلوی این مساله گرفته شود.

وی درباره نقش فعالان دانشجویی گفت: ما باید ظرفیت دانشجویان خارجی که در ایران تحصیل می کنند را در نظر داشته باشیم چرا بسیاری از این افراد دغدغه و آرمان فلسطین را دارند.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: تشکل های دانشجویی با زنده نگه داشتن آرمان فلسطین باید در اولویت باشد و انتقال این فرهنگ به دانشجویان بعدی و نیز دانشجویان خارجی از دیگر وظایف تشکل ها می تواند باشد.

به گزارش ایسنا، عبدالله آبادی، مسئول دفتر تحکیم وحدت نیز سخنانی را در این نشست ایراد کرد.
وی گفت: کشورهای عربی دیگر احتمالا تمایل به عادی سازی روابط با اسرائیل نخواهند داشت، امارات و بحرین این آمادگی را داشتند و محتمل بود اما سایر کشورها بعید است. به علاوه به نظر من عادی‌سازی‌ در سطح مردم اتفاق نخواهد افتاد.

بهشتی، مسئول بین‌الملل دانشگاه شریف نیز گفت: باید عملیاتی‌تر با مسائل جبهه مقاومت برخورد کنیم.
وی ادامه داد: اقدام عادی سازی روابط اسرائیل با کشورهای عربی تحت تاثیر سکوت و بی اثر کردم مردم در این کشورهاست.
تشکل های دانشجویی و سازمان های مردم نهاد بهترین گزینه برای ارتباط با مردم هستند و باید از این فرصت استفاده کنیم و از قبح شکنی عادی سازی روابط جلوگیری کنیم. معتقدم نباید در برابر این اقدام سکوت کرد. کویت، قطر، تونس و غیره که حداقل در برابر ایم اقدام سکوت نکردند باید با بدنه مردمی، دانشجویی و نخبگان این کشور تعامل کنیم و همراهان در این مسیر را پیدا کنیم.

همچنین، مصطفوی مدیر موسسه وارثین در این نشست سخنانی را ایراد کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *