دسته‌ها
اخبار مهم

ادعای وزارت خارجه ارمنستان درباره اعزام شبه‌نظامی توسط ترکیه به قره‌باغ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه ارمنستان بار دیگر ادعای اعزام شبه‌نظامی خارجی توسط ترکیه به منطقه مورد مناقشه قره‌باغ برای حمایت از آذربایجان را تکرار کرد.

به نوشته خبرگزاری تاس، «آنا ناگدالیان» سخنگوی این وزارتخانه شامگاه دوشنبه مدعی شد که آنها اطلاعاتی دارند مبنی بر اینکه مسئولان ترکیه‌ای در حال جذب «مزدورانی» از غرب آسیا هستند تا در منطقه قره‌باغ کوهستانی مستقر کنند.

ناگدالیان درباره ادعای خود توضیح داد: «مربی‌های [نظامی] ترک در حال جنگیدن کنار آذربایجانی‌ها [در قره‌باغ] هستند. آنها از تسلیحات ترکیه از جمله پهپاد و هواپیماهای [رزمی] استفاده می‌کنند. ما همچنین اطلاعاتی داریم که ترکیه تروریست‌ها و مزدوران را از برخی کشورهای خاورمیانه استخدام کرده و به آذربایجان اعزام می‌کند».

بر این اساس، سخنگوی وزارت خارجه ارمنستان در ادامه ادعاهای خود افزود: «در حقیقت، دو کشور ترکیه و آذربایجان هم‌اکنون مشغول مبارزه با آرتساخ (قره‌باغ کوهستانی) هستند».

پیش از این سفیر ارمنستان در روسیه نیز با ادعای اعزام شبه‌نظامیان سوری توسط ترکیه به آذربایجان برای نبرد در قره‌باغ، گفته بود تا کنون حدود ۴ هزار نفر اعزام شده‌اند.

این در حالی است که دولت ترکیه این ادعا را قویاََ تکذیب کرده است.

در حال تکمیل…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *