دسته‌ها
اخبار مهم

نیازمند تحول در تمام اجزای سازمان هستیم/روحیه و کار جهادی راه حل پیروزی بر مشکلات

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل و به نقل از روابط عمومی دادگستری استان اردبیل، حجت الاسلام و المسلمین درویشیان در جریان سفر ریاست قوه قضاییه به استان اردبیل با حضور در جمع همکاران اداره کل بازرسی استان اردبیل با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: چیزی که امروز مساله فرهنگ دفاع مقدس را تهدید می‌کند، جنگ روایت‌ها، تحریف ارزش‌ها و القای رسانه‌های بیگانه به مظلوم نمایی جلادان و محکوم کردن مظلومان و قربانیان این نبرد نابرابر است که در دیگر امور نظام اسلامی نیز به دنبال همین القای انحرافات هستند.

وی لازمه عبور از این انحرافات و فتنه‌ها را دشمن‌شناسی و حفظ روحیه جهادی اعلام کرد و افزود: باید با روحیه جهادی و عزم جزم، موانع تحول را از پیش پا برداریم که موثرترین آن تغییر در نگرش و اصلاح باور خودمان و تبدیل کار کارمندی به جهادی و انقلابی است.

عضو شورای عالی قوه قضاییه به توصیه ریاست عالی قوه اشاره کرد و گفت: باید از ظرفیت‌های مردمی حداکثر استفاده را کرده و با مبارزه با فساد، احساس امنیت در این عرصه به مردم بدهیم و اگر با فساد مبارزه شود اما باور این مساله در بین مردم به وجود نیاید، کاری از پیش نبرده‌ایم.

رییس سازمان بازرسی کل کشور تلاش دشمنان را در ناکارآمد جلوه دادن نظام اسلامی بی‌تاثیر دانست و تصریح کرد: به عنوان یکی از مهمترین نهادهای نظارتی کشور باید تلاش خود را در اجرای قانون و حسن جریان امور به کار بندیم تا بیش از پیش درکارآمدی نظام سهیم باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین درویشیان نگاه کلان به مسائل کشور را به عنوان اصل برنامه‌ریزی در سازمان عنوان کرد و گفت: در دیدگاه تحولی و اقدام به آن، باید مسائل کلان کشور را احصا کنیم و برای آن برنامه‌ریزی کنیم و شما در استان خود نیز با دسته‌بندی و برنامه‌ریزی مسائل در این زمینه کوشا باشید.

وی افزود: پیشگیری همواره مهم‌تر از درمان است و نظارت ما برای پیشگیری از تخلفات است و بعد از وقوع جرم دیگر نظارت کم اثر خواهد بود.
عضو شورای عالی قوه‌قضاییه همچنین مطالبه از واحدهای نظارتی دستگاه‌ها به عنوان ابزاری برای کنترل بهتر امور یادآور نمود.

در ابتدای این جلسه نورمحمد کاظمی‌الموتی بازرس‌کل استان اردبیل به ارائه گزارشی از عملکرد آن بازرسی‌کل پرداخت.

وی اظهار داشت: در سال گذشته و ۶ ماهه اول امسال، بیش از ۲۰۰ مأموریت توسط بازرسی استان اجرا شد که برخی نتایج آن جلوگیری از تضییع بیش از ۲۰ میلیارد تومان و همچنین جلوگیری از تصرف، تخریب اراضی ملی به میزان ۱۴ هزار هکتار بوده است.

بازرس کل استان اردبیل ادامه داد: بازرسی استان اردبیل با نگاه اصلاحی به عملکرد مدیران و با رویکرد پیشگیرانه درصدد صیانت از مدیران بوده و با ارایه مشاوره، هشدار و تذکرات قانونی به مدیران، برای اصلاح امور گام بر می‌دارد و البته تعدادی از مدیران نیز تحت تعقیب اداری و کیفری قرار گرفته‌اند.

کاظمی بیان کرد: همچنین چندین فقره گزارش هشداری در سطح ملی صادر شده است، از جمله گزارش رعایت آیین‌نامه وصول مطالبات غیرجاری مؤسسات اعتباری که موجب صدور بخش‌نامه از سوی بانک مرکزی به همه بانک‌ها گردید.

رییس سازمان بازرسی کل کشور پس از پایان جلسه از نمایشگاه دستاورد پنج ساله بازرسی کل استان اردبیل نیز بازدید کرد.

– انتهای پیام/۳۴۶۳/۴۲۱/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *