دسته‌ها
اخبار مهم

جریمه ۷ میلیارد ریالی برای تخلف گران‌فروشی در دو انبار شهرستان ری

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرری، موسی احمدی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در جریان بازرسی از انبارها بازرسان اداره صنعت ری موفق به کشف در حدود ۲هزار قطعه شیرآلات و ۱۵تن کود به دلیل گران‌فروشی و عرضه خارج از ضوابط توزیع در انبارهای شهرستان ری شناسایی شد.

وی افزود: ارزش ریالی این محموله کشف شده در حدود ۷میلیارد ریال است که به دلیل شرایط موجود در کشور به منظور طی مراحل قانونی برخورد با تخلف پرونده به مراجع قضایی و تعزیرات ارجاع شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری در ادامه با اشاره به برخورد جدی بازرسان با گران‌فروشی ملزومات بهداشتی گفت: انبار نگهداری کود و شیرآلات در شهرری توسط بازرسان گشت اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری شناسایی که به دلیل احراز تحلف گران‌فروشی جرائمی در این راستا صادر شد.

احمدی تصریح کرد: برای گران‌فروشی شیرآلات در حدود ۳میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و برای گران‌فروشی کود در حدود ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تعلق گرفت و در نهایت پرونده واحد متخلف تحویل مراجع قضایی شد.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط موجود در بازار برخی از سودجویان اقدام به افزایش قیمت خودسرانه و گران‌فروشی اجناس کردند که با هوشیاری بازرسان اداره صنعت ری این اقدام ناتمام ماند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری در پایان خاطرنشان کرد: با هدف مبارزه با قاچاق کالا و کنترل بازار روزانه ۵ تیم بازرسی به اصناف، انبار و کارخانه‌ها اختصاص داده شده است که به صورت مستمر و هماهنگ اقدام به بازرسی از واحدها می‌شود.

انتهای پیام/۶۷۰۶۲/پ/س

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *