دسته‌ها
خواندنی

استمرار علائم شدید آنفلوانزا تا هفته دوم از نشانه های کرونا است

استمرار علائم شدید آنفلوانزا تا هفته دوم از نشانه های کرونا است

قم- یک فوق تخصص بیماری های ریه گفت: اگر علائم بیماری آنفلوانزا در هفته اول ظهور ضعفتری داشته باشد اما در هفته دوم تشدید شود فرد مبتلا به کرونا است.

دریافت
16 MB

ابوالفضل مظفری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه معمولاً یک بیماری چند نشانه دارد و همزمانی ابتلاء یک فرد به دو بیماری مختلف خصوصاً بیماری‌هایی که تنفسی هستند احتمال خیلی کمی دارد، گفت: اگر ویروس کرونا قرار باشد مثل علائم آنفلوانزا خودش را نشان بدهد معمولاً در هفته دوم رخ می‌دهد و اگر فرد در هفته اول دچار علائم کمتری است به آنفلوانزا مبتلا نیست و دچار کرونا شده است.

فوق تخصص بیماری‌های ریه در ادامه با اشاره به اینکه یک سری علائم وجود دارد که بیماری کرونا و آنفلوانزا از یکدیگر متمایز می‌کند، ادامه داد: بیماری آنفلوانزا در روزهای ابتدایی با علائم بسیاری همراه است. یعنی فرد با علامت‌های مختلفی همچون بدن درد، تب و کوفتگی روبرو می‌شود و بعد این علائم در بدن بیمار کم می‌شود و بعد از یک هفته طول درمان به پایان می‌رسد.

وی در ادامه با تاکید بر این نکته که ویروس کرونا به شکل آنفلوانزا نیست، افزود: این ویروس ابتدا به شکل سرماخوردگی بروز پیدا می‌کند؛ یعنی در ابتدا فرد دچار تب مختصر، بدن درد، ضعف و بی حالی، سستی و از بین رفتن حس بویایی می‌شود که این علائم ممکن است در برخی افراد بعد از هفته اول نیز تشدید شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *