دسته‌ها
اخبار مهم

آغاز شور عاطفه ها در مدارس البرز 

این آیین روز سه شنبه درآموزش و پرورش البرز با حضور مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره)، خیرین، نماینده انجمن اولیا و مربیان و مدیران منتخب طرح حامی برگزار شد تا هدایای دانش آموزان ، فرهنگیان و خیرین برای تامین ملزومات آموزشی هوشمند دراین استان جمع آوری شود.

معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرزدراین آیین گفت: این برنامه هرساله در راستای کمک به دانش آموزان نیازمند به حمایت تحصیلی دراین استان اجرا می شود.

فرشته فهمیده با اشاره به امسال این برنامه به دلیل شرایط خاص کرونایی به صورت غیرحضوری برگزارمی شود، خاطرنشان کرد: درسال تحصیلی جدید، شورعاطفه ها به منظورتجهیزات آموزشی هوشمند برای دانش آموزان نیازمند به اجرا درآمده است.

وی یادآورشد: دراستان البرز ۶ هزاردانش آموزنیازمند داریم که منتظر کمک های مردمی برای تامین تجهیزات آموزشی هوشمند هستند.

وی بیان داشت: دراین میان توان کم مالی برخی خانواده‌ها در تهیه گوشی هوشمند سبب شده تا دانش آموزان به کلاس درس معلم خود در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دسترسی نداشته باشند که وصل این دانش آموزان به کلاس های درس حداقل به ۲.۵ میلیون تومان برای خرید تبلت دانش آموزی نیاز دارد.

فهمیده ادامه داد: برای حل مشکل این دانش آموزان در سال تحصیلی جدید، پویش شورعاطفه ها ویژه مدارس با شعار " هر مدرسه یک پایگاه همدلی" در استان البرز فراخوان شده است.

وی افزود: این برنامه در راستای ترویج فرهنگ انفاق و نوعدوستی با هدف کمک به دانش آموزان نیازمند و تامین مایحتاج تحصیل آنان با مشارکت مرکز نیکوکاری فرهنگیان، کمیته امداد امام خمینی (ره) و خیرین انجام می شود.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرزادامه داد: در این پویش شماره حساب ۰۱۱۰۷۶۹۷۴۹۰۰۱ با شناسه پرداخت ۶۸۲۸۲۵۴۶۴ و شماره کارت مجازی ۶۰۳۷۹۹۷۹۲۹۷۰۰۴۵۹ به نام مرکز نیکوکاری فرهنگیان استان البرز برای اهدای کمک های نقدی در نظرگرفته شده است.

وی گفت: برای پیشگیری از عقب ماندن دانش آموزان بی بضاعت از کلاس های درس نیاز به مشارکت خانواده ها و فرهنگیان برای تهیه تجهیزات آموزشی هوشمند در استان البرز داریم حتی با پرداخت نفری ۱۰ هزار تومان داریم.

وی تاکید کرد: یکی از دغدغه های حوزه آموزش و پرورش و کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال تحصیلی جدید، تامین تجهیزات آموزشی هوشمند برای دانش آموزان نیازمند است که این مهم با توجه به تاکید مقام معظم رهبری درزمایش کمک های مومنانه نیازبه همدلی همه دارد تا دانش آموزان بی بضاعت از آموزش عقب نمانند.

استان البرز۵۰۰ هزاردانش آموز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *