دسته‌ها
خواندنی

مثبت شدن ۵۹ درصد نمونه های جدید کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

مثبت شدن ۵۹ درصد نمونه های جدید کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

یاسوج- رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: ۵۹ درصد نمونه های جدید کرونا در استان مثبت شد.

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز یزدان پناه پنجشنبه شب در گفتگو با خبرنگاران، افزود: امروز ۴۷۰ نمونه نمونه از آزمایشگاه سلولی یاسوج دریافت شده که حدود ۵۹ درصد موارد مثبت بودند.

وی ابراز داشت: بیشترین موارد مثبت مربوط به شهرستان‌های کهگیلویه با ۳۶ درصد، بویراحمد با ۲۶ درصد، گچساران با ۲۰ درصد، دنا ۶ درصد، چرام ۵ درصد و مابقی وارد در سایر شهرستان‌های استان بود.

یزدان پناه با اشاره به ویروس کرونا، گفت: این بیماری همچنان بیش از پیش در حال مبتلا کردن تعداد زیادی از مردم بوده و اگر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام نشود، شاهد افزایش مبتلایان و مرگ و میرها خواهیم بود.

یزدان پناه تصریح کرد: اگر بعضی‌ها رفتار اجتماعی نامناسب، سهل انگاری و عادی انگاری را در مواجهه با این ویروس ادامه دهند، راهی جز تداوم اعمال محدودیت‌ها برای حفظ سلامتی مردم نیست.

وی افزود: در حال حاضر ۴۱۸ بیمار در بیمارستان‌های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۱۵۸ نفر مبتلای قطعی است. ۳۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۷ بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست داده و شمار جان باختگان استان به ۳۰۶ نفر رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون پانزده هزار و ۴۸۳ مورد گزارش شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *