دسته‌ها
اخبار مهم

قرچک، محل سرریز جمعیت ساکن تهران شده‌است

بهمن خطیبی روز سه‌شنبه در جلسه ستاد ساماندهی، پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز که در محل فرمانداری قرچک تشکیل شد، اظهار کرد: شهرستان قرچک به دلیل نزدیکی به تهران ، محلی برای سکونت سرریز جمعیت تهران شده و این امر، احتمال ساخت و ساز غیرمجاز را افزایش می‌دهد.

وی تصریح کرد: برای پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز لازم است تا گشت‌های ساختمانی لحظه به لحظه وضعیت تغییر کاربری اراضی کشاورزی، ساخت و سازهای غیرمجاز و تخلیه مصالح را در اراضی کشاورزی رصد کرده و از همان ابتدا اجازه ندهند، ساخت و سازی انجام شود.

این مقام افزود: مسوولان موظفند تا با استفاه از اهرم‌های بازدارنده، از ساخت و ساز غیرمجاز جلوگیری کنند چرا که تخریب این ساخت و سازها موجب هدر رفت بیت المال و تضییع حقوق عمومی می‌شود.

خطیبی تصریح کرد: مسوولان موظفند تا مسائل مربوط به ساخت و سازها را به تفکیک شهر و روستا به فرمانداری ارسال کنند تا با ارائه راهکارهای لازم، آمار ساخت و سازهای غیرمجاز در حوزه شهر و روستاها به حداقل رسد.

وی افزود: در این شرایط سختی که دولت، عزم جدی برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز دارد، کوتاهی از هیچ مسوولی پذیرفتنی نیست.

وی با تأکید بر لزوم افزایش سرانه‌های عمومی در روستاهای قرچک گفت: توسعه روستا فقط به جدولگذاری و آسفالت محدود نمی‌شود بلکه جمعیت روستایی نیازمند امکانات و زیرساخت های مختلف از جمله فرهنگسرا، سالن بحران، سالن ورزشی و … است.

فرماندار قرچک گفت: در دولت تدبیر و امید اعتبارات چشمگیری به مناطق روستایی اختصاص یافته و با استفاده از آن سرانه های عمومی روستاها افزایش یافته است،لازم است تا عمران و آبادانی روستا با اجرای پروژه های زیرساختی رونق گیرد.

قرچک با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *