دسته‌ها
خواندنی

۸۳ هزار اثر شهدای استان بوشهر جمع‌آوری شد/ ساماندهی همه گلزارها

۸۳ هزار اثر شهدای استان بوشهر جمع‌آوری شد/ ساماندهی همه گلزارها

بوشهر – مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر از ساماندهی همه گلزارهای شهدا در استان خبر داد و گفت: طی هفت سال اخیر ۸۳ هزار اثر شهدای استان بوشهر جمع‌آوری شده است.

حجت الاسلام ابراهیم تشکری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای دو هزار و ۱۲۱ شهید و شش هزار و ۵۷۸ جانباز و ۴۳۴ آزاده است، اظهار داشت: جمعیت ایثارگری استان بوشهر ۵۳ هزار نفر شامل والدین، همسر و فرزندان شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر افزود: در راستای جمع‌آوری و نگهداری آثار شهیدان از جمله زندگی نامه، وصیت نامه و عکس آنها تلاش‌های گسترده‌ای در استان بوشهر صورت گرفته است.

وی با اشاره به جمع‌آوری ۸۳ هزار اثر از شهیدان استان بوشهر طی هفت سال اخیر خاطرنشان کرد: این آثار طبق قانون باید در باغ‌موزه دفاع مقدس نگهداری شود ولی استان بوشهر فاقد باغ‌موزه است و اکنون این اسناد در بنیاد شهید قرار دارند.

تشکری از راه‌اندازی باغ موزه شهدا پس از ایجاد باغ موزه دفاع مقدس در استان خبر داد و بیان کرد: آثار جمع‌آوری شده شهیدان به عنوان سندی ماندگار به باغ موزه شهدا منتقل خواهد شد.

ساماندهی همه گلزارها

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر با اشاره به ساماندهی همه گلزارهای شهدای استان اضافه کرد: استان بوشهر ۲۱۰ گلزار شهید دارد که نسبت به ساماندهی همه گلزارها اقدام شده است.

وی ارائه هزینه و تسهیلات خرید و ساخت مسکن و واگذاری زمین برای خانواده شهدا و ایثارگران را از دیگر اقدامات صورت گرفته عنوان کرد و ادامه داد: ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه و اشتغال‌زایی از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

تشکری از پرداخت حقوق چهار هزار و ۸۶۷ نفر از خانواده شاهد و ایثارگر در استان خبر داد و افزود: پرداخت مستمری هزار و ۶۰۶ نفر و برقراری کمک معیشت جانبازان زیر ۲۵ درصد به تعداد ۱۳۰ نفر از دیگر اقدامات بوده است.

تخصیص واکسن آنفلوانزا به والدین شهدا

وی از به روز رسانی بیمه پایه ۶۸ هزار و ۹۱۹ نفر از جامعه ایثارگری خبر داد و اضافه کرد: از دیگر خدمات می‌توان به استخدام ۵۹۰ نفر از ایثارگران و اعضای خانواده‌های آنها در دستگاه‌های دولتی، استخدام ۴۱ نفر در بخش خصوصی اشاره کرد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر گفت: چهار هزار و ۲۰۰ دوز واکسن آنفلوانزا به بنیاد شهید تخصیص یافته که با توجه به محدودیت با اولویت در اختیار والدین شهدا و افراد دارای بیماری زمینه‌ای تزریق می‌شود.

وی با اشاره به احداث مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار هدیه‌ای به جامعه ایثارگری اضافه کرد: فاز اول این مجموعه افتتاح شده و فاز دوم در دست طراحی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *