دسته‌ها
خواندنی

طرح مجلس برای مقابله با استکبار در موضوع هسته ای شجاعانه بود

طرح مجلس برای مقابله با استکبار در موضوع هسته ای شجاعانه بود

رشت- رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گیلان طرح نمایندگان مجلس برای مقابله با استکبار در موضوع هسته ای را اقدامی شجاعانه دانست و گفت: نمایندگان باید با دشمن شناسی، به موقع عمل کنند.

سردار نظر علی علیزاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: نامگذاری سالروز شهادت شهید مدرس با عنوان روز مجلس به معنای این است که مدرس باید الگوی یک نماینده مجلس باشد و نمایندگان باید در تراز این شهید عمل کنند تا شأن ملت و نظام حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان باید همانند شهید «مدرس» در جهت رفع مشکلات مردم و کشور گام بردارند خاطرنشان کرد: شجاعت، بصیرت، مردمی بودن، ساده زیستی و حضور به موقع در عرصه‌ها از ویژگی‌های شهید مدرس بود.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گیلان با بیان اینکه نمی‌توان در این مدت کوتاه درباره کلیت مجلس یازدهم قضاوت کرد، افزود: نمایندگان در عرصه‌های مختلف ظهور و بروز خوبی داشتند و تصویب طرح مقابله با استکبار در حوزه هسته‌ای نیز اقدامی شجاعانه، به موقع و انقلابی بود.

علیزاده با ابراز امیدواری از اینکه مجلس بتواند وجهه انقلابی، دینی و اسلامی را کامل ظهور و بروز دهد، بیان کرد: بخش اعظم نمایندگان با چهره ارزشی و انقلابی وارد مجلس شدند و امیدواریم در تشخیص مشکلات، دشمن و داشتن بصیرت جهت تحقق آرمان‌های انقلاب و پیگیری منویات رهبری به خوبی عمل کنند.

وی حرکت کلی مجلس یازدهم را خوب ارزیابی کرد و با بیان اینکه نمایندگان با وجود ضعف‌ها، در کلیت خوب هستند، تصریح کرد: امیدواریم نمایندگان در ادامه کار، با صلابت و بصیرت و تشخیص به موقع و عملکرد درست انتظارات را برآورده کنند زیرا انتظار چنین توقعاتی از این نمایندگان، به جا است.

نمایندگان از افتادن در دام فتنه‌گران پرهیز کنند

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گیلان ضعف نمایندگان گیلانی نشأت گرفته از عدم انسجام بین آنها دانست و افزود: ۱۲ نماینده گیلانی باید بتوانند با همراهی و انسجام، مشکلات را حل و فصل کنند اما متأسفانه در هیچ دوره‌ای چنین همدلی بین نمایندگان مشاهده نشده است.

وی با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی، اجتماعی، مدیریتی، زیرساختی در بدنه استان گیلان مشاهده می‌شود و این بزرگترین نقطه ضعف در کارنامه نمایندگان است، عنوان کرد: اکثریت نمایندگان مجلس یازدهم نسبت به دوره‌های قبل، وابستگی حزبی و جناحی کمتری دارند از این رو زمینه انجام اقدامات مؤثر در آنها وجود دارد.

علیزاده با اشاره به برخی نقاط قوت مجلس یازدهم، اضافه کرد: گروه‌های حزبی، باندها و افراد سو استفاده گر نسبت به دوره‌های قبل کمتر در اطراف نمایندگان این دوره از مجلس دیده می‌شود و اگر آنها خود را از دام فتنه‌گران حفظ کنند می‌توانند آزادانه‌تر در موضوعات مختلف ورود کرده و اظهار نظر کنند.

آمادگی جوانان نخبه انقلابی برای ارائه راهکار به نمایندگان

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گیلان با بیان اینکه نیروهای ارزشی و انقلابی و چهره‌های علمی در این استان آمادگی دارند تا مشکلات را شناسایی و آن را به همراه راهکار در اختیار نمایندگان مجلس قرار دهند، افزود: این ظرفیت از سوی جوانان وجود دارد اما خواست خود نمایندگان نیز در این باره مهم است.

علیزاده با تاکید بر اینکه نیروهای ارزشی و مؤمن استان گیلان آماده ارائه راهکارهای مختلف در حوزه‌های گوناگون به نمایندگان مجلس هستند، گفت: اقبال جمعی در این باره بین نمایندگان وجود ندارد و اگرچه در حال تلاش هستند اما استقبال آنها از این موضوعات کم است.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان بیشتر در حوزه شهرستانی فکر می‌کنند در حالی که باید جهانی فکر کرده، کشوری برنامه‌ریزی و استانی عمل کنند، خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت کشورهای حاشیه دریای خزر بسیاری از مشکلات گیلان را حل می‌کند اما این تفکر بین نمایندگان وجود ندارد.

عدم توجه نمایندگان به جوانان ارزشی و انقلابی

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گیلان با بیان اینکه نمایندگان از ظرفیت جوانان ارزشی و انقلابی بسیار کم استفاده کرده‌اند، گفت: یکی از دلایل این موضوع این است که بیشتر طیف طرفدار دولت در دستگاه‌ها به کار گرفته می‌شوند و فضای کار برای جوانان ارزشی مهیا نیست اما نمایندگان نیز برای این موضوع هیچ برنامه‌ای ندارند.

علیزاده به تلاش مدیران استانی برای پست و مقام دادن به افراد هم حزبی خود اشاره کرد و بیان کرد: اکثر جابجایی‌ها در سطح شهرستان‌ها مربوط به طرفداران دولت می‌شود و متأسفانه نمایندگان هیچ اقدامی برای این کار نمی‌کنند.

گیلان محل ویلاسازی مدیران غیربومی نیست

وی افزود: نمایندگان باید شهید مدرس را الگوی خود قرار داده و با بصیرت مشکلات را شناسایی، دشمن ستیز و دشمن شناس بوده و با نظام استکباری سازش نکرده و به دنبال تحقق منویات رهبری باشند.

علیزاده با تاکید بر اینکه نماینده باید ساده زیست باشد چرا که این فرصت به عنوان یک نعمت برای خدمت رسانی به مردم در اختیار آنها گذاشته شده است، تصریح کرد: نباید فرصت نمایندگی را به چشم طعمه ببینید بلکه از گذشتگان درس عبرت بگیرید و درد جامعه و مردم را بشناسید و از اشرافی‌گری و باندبازی دوری کنید.

وی از نمایندگان خواست که ظرفیت‌های گیلان را به درستی بشناسند و از آن استفاده کنند.

علیزاده تأکید کرد: گیلان ظرفیت اقتصادی و مدیریتی بالایی دارد و نیاز نداریم که از افراد غیر بومی استفاده کنیم زیرا این استان محل ویلاسازی مدیران غیربومی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *