دسته‌ها
خواندنی

راه‌اندازی سامانه رصد و پایش توزیع نهاده‌های کشاورزی و دامی

راه‌اندازی سامانه رصد و پایش توزیع نهاده‌های کشاورزی و دامی

خرم‌آباد- رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: سامانه رصد و پایش توزیع نهاده‌های کشاورزی و دامی با هدف شفاف سازی و جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسفندیار حسنی‌مقدم عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سالانه مقادیر بسیار زیادی نهاده کشاورزی شامل کود، بذر و سم و نهاده‌های دامی شامل ذرت، کنجاله سویا و جو و همچنین نهاده‌های دارویی با ارزهای دولتی بین بهره برداران بخش کشاورزی توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه هر کجا نهاده‌ای با ارز یارانه‌ای و دولتی تهیه می‌شود ممکن است در این مسیر با رانت نیز مواجه شود، تصریح کرد: سابق بر این شفافیت و اشرافیت اطلاعاتی کامل بر توزیع نهاده‌ها وجود نداشت و کارها به صورت سنتی انجام می‌شد اما با طراحی سامانه رصد و پایش نهاده‌های دامی با اشرافیت کامل اطلاعات حاصل از این سامانه ورود این نهاده‌ها به داخل استان و توزیع آن در بین بهره برداران به شکلی خواهد بود که کمترین هدر رفت نهاده‌های کشاورزی و دامی را داشته و به دست بهره‌بردار و مصرف کننده واقعی خواهد رسید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: به دلالان و واسطه‌ها هشدار می‌دهم چنانچه تا کنون سو استفاده احتمالی در توزیع نهاده‌ها داشته‌اند از این پس با اشراف اطلاعاتی حاصل از این سامانه با متخلفین برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *