دسته‌ها
اخبار مهم

اجرای مانور تمرینی مقابله با زلزله 6.5 ریشتری در بوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، صادق زنده‌بودی روز چهارشنبه در تشریح برگزاری مانور مقابله با زلزله اظهار داشت: سناریو این مانور وقوع زلزله‌ای با قدرت 6.5 ریشتر در شهرستان بوشهر و با مرکزیت شهر چغادک بود که از سالن کنفرانس شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر امور مربوط به راهبری حادثه انجام شد.

سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر بیان کرد: بر اساس فرضیات مانور در اثر این زلزله، مناطق تحت شعاع زلزله شهرستان‎های بوشهر، دشتستان و تنگستان بود که با آسیب دیدن زیرساخت‎های آب و برق نقاط یاد شده، روند خدمت‌رسانی به مشترکان با اختلال مواجه شد.

زنده‌بودی اظهار داشت: در این زمینه بر اساس سناریو از پیش تعیین شده، پس از دریافت اطلاعات و گزارش‎های مدنظر، ستاد مدیریت بحران با حضور مدیران عامل، مدیران بحران و رییس منطقه مرکزی جنوب وزارت نیرو تشکیل و بلافاصله تیم‏‌های ارزیاب به محل وقوع حادثه اعزام شدند.

سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر گفت: پس از اطلاع‌رسانی به ستاد فرماندهی، کمیته‏‌های مورد نیاز از جمله ایمنی، امنیت، عملیات، برنامه‌ریزی، پشتیبانی و اطلاع‌رسانی تشکیل شد.

زنده‌بودی ادامه داد: با اطلاع‌رسانی زلزله به استانداری، فرمانداری و سایر سازمان‎های مرتبط و تقسیم کار، فعالیت گروه‏‌های عملیاتی برای بهسازی شبکه‏‌های آسیب دیده آغاز شد.

وی ادامه داد: در نهایت پس از بهسازی شبکه‌های آسیب دیده پایان عملیات اعلام و جمع‌بندی نهایی توسط ستاد مدیریت بحران انجام شد.

زنده‌بودی افزود: اصفهان، بوشهر، فارس، یزد، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد 6 استان مشارکت کننده در مانور مقابله با زلزله بودند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *