دسته‌ها
اخبار مهم

بشار الجعفری: آمریکا شریک جرم رژیم صهیونیستی است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «بشار الجعفری»، معاون وزیر امور خارجه سوریه گفت که ایالات متحده آمریکا شریک جرم رژیم صهیونیستی است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، جعفری چهارشنبه شب گفت: «برخی از کشورها با نفوذ در سازمان ملل متحد و در رأس آن‌ها ایالات متحده آمریکا مستقیما شریک اشغالگران صهیونیست در جنایت علیه ملت و کشور ما هستند».

او گفت که سوریه از سازمان ملل متحد می‌خواهد اقدامات لازم و فوری را برای اجرای قطعنامه‌های خود به منظور پایان دادن به اشغالگری صهیونیست‌ها در اراضی سوریه را اتخاذ کند.

سفیر سابق سوریه در سازمان ملل متحد گفت: «ما هرگز از حق خود در باز پس‌گیری اراضی اشغالی خود به وسیله همه ابزارهایی که مشور سازمان ملل و قوانین بین الملل آن را مشروع می‌داند، صرف نظر نخواهیم کرد».

جولان اشغالی سوریه بخشی از استان «القنیطره» سوریه است. رژیم صهیونیستی در جنگ شش روزه سال ۱۹۶۷ این منطقه را اشغال و در سال ۱۹۸۲ آن را ضمیمه خود کرد؛ جامعه بین‌الملل هرگز این اقدام را به‌رسمیت نشناخته است.
بعد از آنکه دولت ترامپ در اقدامی غیرقانونی و خلاف قطعنامه‌های سازمان ملل، حاکمیت رژیم تل‌آویو را بر جولان اشغالی سوریه به رسمیت شناخت، وزیر خارجه آمریکا دو هفته پیش به این منطقه سفر و بر این اقدام کشورش تأکید کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *