دسته‌ها
اخبار مهم

تخت نقاهت بهبودیافتگان کرونا در واحدهای اقامتی خراسان رضوی افزایش یافت

یوسف بیدخوری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تعداد پیشین تختهای اختصاص یافته به دوران نقاهت بهبودیافتگان بیماری کووید ۱۹ را در واحدهای اقامتی خراسان رضوی چهار هزار و ۶۷۳ نخت ذکر کرد و افزود: این تعداد اکنون به هشت هزار و ۲۶۸ تخت افزایش یافته است.

وی ادامه داد: با توجه به اعلام دانشگاه علوم پزشکی مشهد مبنی بر احتمال نیاز به اختصاص بخشی از فضای واحدهای اقامتی رسمی استان به اقامت بهبودیافتگان بیماری کووید ۱۹ برای گذراندن دوران نقاهت، تعدادی از مالکان واحدهای اقامتی رسمی در مشهد برای همکاری در این زمینه اعلام آمادگی کرده‌اند.

معاون اداره ‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: تاکنون ۳۱ واحد اقامتی در این استان شامل ۲۲ هتل با گنجایش ۶ هزار و ۳۳۴ تخت در ۲ هزار و ۶۸۰ اتاق و همچنین ۹ هتل‌آپارتمان با گنجایش هزار و ۹۲۵ تخت در ۷۱۸ اتاق برای میزبانی شهروندان کرونایی درمان شده در دوره نقاهتشان آماده شده است.

وی افزود: مشارکت مالکان واحدهای اقامتی خراسان رضوی در اختصاص این واحدها به دوره نقاهت بیماران بهبودیافته، اجباری نبوده و همکاری آنها در این زمینه داوطلبانه بوده است.
بیدخوری ادامه داد: اینگونه شهروندان در طول اقامت دوران نقاهت خود نیاز به خدمات درمانی ندارند و فقط باید این دوره را به آرامی در فضایی مناسب همراه با دریافت خدمات روزانه بگذرانند.
هم اکنون ۲ هزار و ۷۰۰ واحد تاسیسات گردشگری در خراسان رضوی مجوز فعالیت دارند که هزار واحد از این تعداد را اماکن اقامتی تشکیل می‌دهند.

بر اساس آخرین آمار "سامانه آمار بیماران کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد" هم‌اینک هزار و ۶۶۳ نفر در بیمارستانهای خراسان رضوی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا بستری هستند.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون یک میلیون و سه هزار و ۴۹۴ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان ۴۹ هزار و ۳۴۸ نفر را در کشورمان گرفته است. همچنین تاکنون ۶۹۹ هزار و ۳۱۵ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *