دسته‌ها
اخبار مهم

برداشت 138 هزار تن محصولات زراعی در سمیرم

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان اصفهان، کیارش سامی اظهار داشت: سیب زمینی از ۲۳ هزار و ۷۰۷ هکتار زمین برداشت شده است که بیشترین حجم محصول برداشتی گیاهان علوفه‌ای در وسعت ۱۴ هزار و ۱۲۴ هکتار با برداشت ۱۲ هزار تن در هر هکتار، سیب‌زمینی با عملکرد ۳۵ هزار کیلوگرم و جو آبی با عملکرد سه هزار و ۵۰۰ تن در هکتار است.

کارشناس مسوول باغبانی و زراعت جهاد کشاورزی سمیرم کیفیت محصولات زراعی و باغی سمیرم در سال جاری را بهتر از سال گذشته ارزیابی کرد و گفت: بارندگی‌ اسفند سال گذشته و بهار امسال، سبب بهبود کشاورزی در این منطقه شده است.

وی افزود: امسال ۴۰۰ تن بذر اصلاح شده گندم سرداری، میهن، هما، پیشگام و جو مهتاب و آپیدر و یک هزار و ۴۰۰ تن انواع کود شیمیایی بین کشاورزان توزیع شد.

سامی به تشویق کشاوزان سمیرمی برای بیمه محصول در حوزه زراعت تاکیدکرد و گفت: بیمه یک ضرورت برای باغداران و کشاورزان است که بی‌توجهی به آن گاهی باعث ضررهای جبران نشدنی شده است و امسال علاوه بر محصولات زراعی، ۲۰۰ هزار تن انواع سیب‌ درختی به‌عنوان محصول اصلی کشاورزی این منطقه و همچنین ۶ هزار تن سیب گلاب بهاره از باغ های سمیرم در فصل تابستان برداشت شد.

کارشناس مسوول باغبانی و زراعت جهاد کشاورزی سمیرم گفت: حجم تولیدی سیب سمیرم در سال ۹۸ نیز ۱۹۰ هزار تن بود .

به گزارش فارس، شهرستان سمیرم دارای ۱۸ هزار و ۵۰۰ هکتار باغ، ۱۷ هزار هکتار زمین زراعی، ۴۵۵ هزار هکتار عرصه ملی و ۳۳۰ هزار هکتار مرتع و جنگل‌های طبیعی است. این شهرستان در ۱۶۰ کیلومتری جنوب استان اصفهان و در دامنه‌های دنا و زاگرس میانی واقع است.

انتهای پیام/۶۳۰۸۶/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *