دسته‌ها
اخبار مهم

خدمات غیرحضوری امور مالیاتی زنجان افزایش یافت

میرحیدر رضوی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به شرایط کنونی جامعه ناشی از شیوع کرونا و لزوم همکاری همه ارگان های دولتی و غیر دولتی به منظور کاهش حضور مردم در سطح جامعه، مودیان مالیاتی برای دسترسی به همه خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور می‌توانند به سایت سازمان به آدرس www.tax.gov.ir مراجعه کنند.
وی با اشاره به ابلاغ الکترونیکی که جدیدترین خدمت الکترونیکی ارائه شده از سوی سازمان امور مالیاتی کشور یادآوری کرد: مودیان مالیاتی پس از فعال کردن امکان ابلاغ الکترونیکی، می توانند همه اوراق مالیاتی مربوطه را بدون حضور فیزیکی در ادارات مالیاتی، به صورت الکترونیکی از این سامانه اخذ کنند.
مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: بعد از بارگذاری برگه های مالیاتی در کارتابل مودی، جهت اطلاع از طرف حوزه مالیاتی پیامک اطلاع رسانی به شماره همراه آنها ارسال می شود.
رضوی اظهارداشت: از جمله مزایای این طرح دسترسی مودی به همه اوراق مالیاتی پس از ثبت درخواست، مشاهده اطلاعات بلافاصله بعد از صدور برگه مالیاتی و صرفه جویی در وقت و هزینه است.
وی با بیان اینکه برخی از سامانه های خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور از جمله سامانه رسیدگی به اعتراض و شکایت مودیان مالیاتی، سامانه دریافت و پردازش اطلاعات صورت معاملات فصلی موضوع ماده ۱۶۹ قانون مالیاتی سامانه های دریافت و پردازش اظهارنامه های مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی، حقوقی و اجاره املاک و صدور گواهی های مربوطه، سامانه دریافت مالیات بر درآمد حقوق، سامانه صدور قبض مالیات و پرداخت الکترونیک یکی دیگر از خدمات الکترونیکی سازمان است که در کاهش مراجعه حضوری مودیان مهم می باشد.
مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: این سیستم جهت صدور و پرداخت قبض مالیاتی به صورت آنلاین طراحی شده و مودیان می توانند به صورت الکترونیکی این قبض های خود را صادر و پرداخت کنند.
رضوی با اشاره به سامانه نقل و انتقال املاک ادامه داد: این سامانه برای صدور گواهی نقل و انتقال املاک گواهی ۱۸۷قانون مالیاتی راه اندازی شده و فاز نخست این سامانه مختص مودیان اشخاص حقیقی با مالکیت انفرادی است که به دفاتر اسناد رسمی واگذار شده و تاثیر چشمگیری در کاهش حضور مودیان مالیاتی در ادارات کل داشته است.
رضوی یادآوری کرد: فاز دوم مربوط به املاک با مالکیت اشخاص حقوقی و اشخاص حقیقی شراکتی بوده، که در دست اقدام است.
وی با اشاره به نرم افزار مالیات من ویژه گوشی های هوشمند اندروید افزود: امکان ورود و احراز هویت در این نرم افزار با اطلاعات کاربری ایجاد شده در سامانه ثبت نام الکترونیک انجام می شود و از جمله قابلیت های این نرم افزار، نمایش همه پرونده های ثبت نامی مودی به همراه اطلاعات آنها از جمله اطلاعات عمومی پرونده، وضعیت ثبت نام پرونده، اطلاعات پرونده مالیاتی متصل به ثبت نام، اعضاء و شرکای ثبتی و پرداخت ها و قبوض الکترونیک پرداختی وصول شده و نشده، نمایش لیست اظهارنامه های ارسالی و آگاهی از آخرین اخبار و قوانین مالیاتی به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *