دسته‌ها
دیدنی

واکنش یک مقام صهیونیست به ترور شهید فخری‌زاده و احتمال بازگشت بایدن به برجام

واکنش یک مقام صهیونیست به ترور شهید فخری‌زاده و احتمال بازگشت بایدن به برجام

یک مقام صهیونیستی با طفره رفتن از تکذیب یا تایید ترور شهید فخری‌زاده از سوی این رژیم، این اقدام را یک گام رو به عقب برای ایران در جهت آن‌چه دنبال کردن فعالیت‌های تسلیحات هسته‌ای و موشک‌های بالستیک ایران می‌خواند، نامید.

به گزارش ایسنا، در حالی که مقامات ایران همواره تاکید داشته و دارند که سلاح هسته‌ای در دکترین دفاعی کشورمان قرار ندارد، جرمی ایسیچاروف، سفیر رژیم صهیونیستی در آلمان در گفت‌وگویی با دویچه وله درخصوص احتمال بازگشت بایدن به برجام گفت: مهم‌ترین بخش این است که حرف روز پنج‌شنبه بایدن را به یادآوریم که اصل مطلب متوقف کردن ایران از دسترسی به سلاح هسته‌ای بود و این هدف ما بوده است. این همیشه هدف آلمان و ۱+۵ و توافق هسته‌ای بوده است.
در حالی که ایران پس از خروج آمریکا از برجام و عمل نکردن اروپایی‌ها به تعهدات برجامی‌شان اقدام به کاهش تعهدات برجامی‌اش نمود، وی با طرح ادعای نقض برجام توسط ایران گفت: مشاهده شده که توافق هسته‌ای حفره‌هایی دارد که باید به آن‌ها رسیدگی شود و افزود که اقدامات اتخاد شده توسط ایران برای آن‌چه بی‌ثبات کردن خاورمیانه، تداوم برنامه موشکی و نقض واضح مفاد توافق هسته‌ای می خواند، به ما این اطمینان را نمی‌دهد که توافق در حال اجرا باشد.
وی ادامه داد: ما به دیپلماسی موثری برای جلوگیری از دسترسی ایران به توافق هسته‌ای نیاز داریم. این بسیار به مشورت‌هایی که در هفته‌ها و ماه‌های آتی صورت می‌گیرد بستگی دارد تا سیاست موثر و روشنی ایجاد شود تا این هدف را محقق کند.
انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *