دسته‌ها
اخبار مهم

24 نظامی و افسر لبنانی به اتهام اختلاس میلیاردها پوند، محکوم شدند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، دادگاه نظامی لبنان ۲۴ تن از افسران و نظامیان سازمان امنیت داخلی لبنان را به اتهام اختلاس میلیاردها پوند، ارائه اسناد جعلی، دستکاری در قبض‌های کمک‌های بیمارستانی، ارائه صورت حساب‌های جعلی و گرفتن بهای آنها و نقض دستورالعمل‌های نظامی محکوم کرد.

به گزارش پایگاه خبری النشره، این احکام، توسط دادگاه نظامی لبنان و پس از گذشت چهار سال از آغاز تحقیقات درباه سازمان امنیت داخلی لبنان علیه افسران ارشد، درجه داران و پرسنل نظامی در نیروهای امنیت داخلی علاوه بر شماری غیرنظامی صادر شده است و مجازات ها شامل جرایم مالی و انجام کار سخت برای مدت ۱۵ سال است.

دادگاه نظامی به ریاست سرتیپ «منیر شهاده » امروز سرتیپ بازنشسته «محمد قاسم» و سرهنگ دوم «محمود.ق» را به مجازات پنج سال حبس محکوم کرد؛ البته نفر اول ۲۵۷ میلیون پوند و دیگری ۲۶ میلیون پوند جریمه شدند و از حقوق مدنی آنها محروم شد.

۲۲ نفر دیگر از نظامیان لبنانی نیز امروز در این دادگاه به مجازات‌های پرداخت جرایم مالی، محرومیت از حقوق مدنی و انجام کار سخت برای چند سال محکوم شدند.

لبنان حتی از زمان استقلال خود از فرانسه هم غالبا تحت نفوذ فرانسه و غرب بوده و حاصل آن، فساد و ناکار آمدی موجود است.

حکومت لبنان و گروه‌های سیاسی این کشور در پاسخ به اعتراضات یک ساله اخیر مردم این کشو به اوضاع اقتصادی، مبارزه با فساد را اولویت خود اعلام کرده‌اند.

انتهای پیام/ص

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *