دسته‌ها
ورزشی

دست دلال‌ها را از تیم های پایه استقلال کوتاه کردیم

به گزارش مشرق، سعید مراغه چیان کاپیتان سابق استقلال و یکی از بهترین هافبک‌های میانی تاریخ این باشگاه که سالها با پیراهن شماره ۴ در این تیم خوش درخشید، بعد از خداحافظی از مستطیل سبز با تاسیس آکادمی فوتبال به پرورش استعدادهای فوتبالی در تیم های پایه پرداخت و با ۳۹ سال سابقه در مدیریت آکادمی، اخیرا به عنوان مدیر آکادمی باشگاه استقلال انتخاب و مشغول به کار شد.

مدیر آکادمی باشگاه اظهار داشت: با انتخاب حسین صدر محمدی، ایوب اصغرخانی، علیرضا اکبرپور، علی جانملکی و رضا حسن زاده برای ۵ رده سنی کارمان را آغاز کردیم و یافتن بازیکنان مستعد و انتخاب برای تیم‌های پایه استقلال را سرلوحه کارمان قرار دادیم.

بیشتر بخوانید:

به نامجومطلق اعتقاد دارم

وی اضافه کرد: خوشبختانه با کمک مربیان و سرپرست‌ها توانستیم دست دلال ها را از تیم‌های پایه استقلال کوتاه کنیم تا جا برای بازیکنان مستعد هرچه بیشتر باز شود.

مراغه چیان بیان داشت: اولین هدف ما معرفی بازیکن به تیم بزرگسالان است و در کنار آن به کسب عنوان در همه رده‌های پایه هم فکر می‌کنیم.

کاپیتان پیشین آبی پوشان خاطرنشان ساخت: استقلال از گذشته‌های دور تاکنون به کار سازندگی در تیم‌های پایه پرداخته و بسیاری از بزرگان این باشگاه از تیم‌های جوانان و امید به بزرگسالان رسیده‌اند. شاید این روند تاحدودی در سال‌های اخیر قطع شده باشد اما باید این رویه در باشگاه بار دیگر ایجاد شود و اگر زمان کافی برای کار در آکادمی باشد می‌توان با سرعتی متعارف بازیکنان زیادی به بزرگسالان داد.

مراغه چیان در ادامه بیان داشت: یکی از دلایل افزایش بی رویه قیمت بازیکنان نیز همین کم کاری آکادمی‌ها در سراسر کشور است. وقتی باشگاه‌های فوتبال از یکی از وظایف ذاتی خود که سرمایه گذاری در آکادمی‌ها و امر سازندگی در تیم‌های پایه است رویگردان می‌شوند، نتیجه همین می‌شود که بازیکنان زیادی در سطح بزرگسالان باقی نمی‌ماند و مدیران برنامه بازیکنان هم با استفاده از همین خلاء، قیمت بازیکنان را چند برابر افزایش می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *