دسته‌ها
اخبار مهم

معاون استاندار مرکزی فرآیند انتخابات شوراهای اسلامی مرکزی را تشریح کرد

«بهروز اکرمی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس اعلام وزارت کشور، انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روز جمعه تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهرها از ساعت هشت صبح روز چهارشنبه تاریخ ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۹ آغاز و تا ساعت ۱۸ روز سه‌شنبه تاریخ ۲۶ اسفندماه ۱۳۹۹ (به مدت ۷ روز) ادامه دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستاها و تیره‌های عشایری از ساعت هشت صبح روز دوشنبه تاریخ ۱۶ فروردین ماه ۱۴۰۰ آغاز و تا ساعت ۱۸ روز یکشنبه در تاریخ ۲۲ فروردین ماه ۱۴۰۰ (به مدت ۷ روز) ادامه خواهد یافت.

اکرمی افزود: بر اساس تبصره سه ۳ ماده ۳۰ قانون انتخابات شوراهای اسلامی، داوطلبان در هنگام ثبت نام باید گواهی عدم سوءپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از ۳ ماه نگذشته باشد را ارائه کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: داوطلبان شورای اسلامی شهرها از تاریخ بیستم آذرماه جاری و داوطلبان شورای اسلامی روستاها و تیره‌های عشایری از تاریخ شانزدهم دی ماه امسال می‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی، یا دفاتر پلیس + ۱۰ یا سامانه جامع خدمات الکترونیک قضایی (WWW.ADLIRAN.IR) نسبت به دریافت گواهی عدم سوءپیشینه اقدام کنند.

اکرمی افزود: با استناد به ماده ۳۲ قانون انتخابات شوراهای اسلامی، اشخاص به واسطه مقام و شغل خود از داوطلب شدن برای شوراهای اسلامی محرومند مگر آن که قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: استانداران و معاونان و مشاوران آنان، فرمانداران و معاونان آنان، شهرداران و معاونان آنان، بخشداران، مدیران کل ادارات استانداری، مدیران کل، سرپرستان ادارات کل، معاونان ادارات کل، دادستان‌ها، دادیارها، بازپرس‌ها، قضات، روسای دانشگاه‌ها (دولتی و غیردولتی) و رؤسای شعب آنها، روسای بانک‌ها، رئیس و اعضای هیأت مدیره سازمان نظام پزشکی، رئیس و اعضای هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی، رئیس و اعضای هیأت مدیره اتاق اصناف ایران، رئیس و اعضای هیأت مدیره نظام مهندسی کشاورزی، رئیس و اعضای هیأت مدیره سازمان نظام پرستاری، رئیس و اعضای هیأت مدیره کانون وکلا، روسا، سرپرستان و معاونان سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و نهادها و موسسات دولتی و یا وابسته به دولت که از بودجه عمومی به هر مقدار استفاده می‌نمایند و سایر روسا، مدیران و سرپرستان استان، شهرستان و بخش به ترتیب از عضویت در شوراهای اسلامی واقع در محدوده استان، شهرستان و بخش محرومند، مگر آن که قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا نموده و به هیچ وجه در آن پست شاغل نباشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: همچنین شهرداران، مدیران مناطق شهرداری و مؤسسات و شرکت‌های وابسته و دهیاران از عضویت در شورای اسلامی شهر و روستای محل خدمت محرومند، مگر آن که قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا دهند و به هیچ وجه در آن پست شاغل نباشند.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روز جمعه تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *