دسته‌ها
خواندنی

سند توسعه گرمسار بر مبنای پیوند علم و صنعت تدوین می‌شود

سند توسعه گرمسار بر مبنای پیوند علم و صنعت تدوین می‌شود

گرمسار- سرپرست فرمانداری گرمسار بابیان اینکه باید مثلثی بین دانشگاه، صنعت و فنی‌حرفه‌ای برای حرکت در مسیر توسعه ایجاد شود، گفت: سند توسعه گرمسار بر مبنای پیوند علم و صنعت تدوین می‌شود.

سعید متقی در گفتگو با خبرنگار مهر، بابیان اینکه پیوند علم و صنعت سال‌ها است که در طرح‌های توسعه‌ای مغفول مانده و باید برای تحقق اهداف در این راستا اقدامی عملیاتی انجام شود، اظهار داشت: ایجاد مثلثی بین دانشگاه، صنعت و فنی حرفه‌ای در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه سند توسعه گرمسار بر مبنای پیوند علم و صنعت تدوین می‌شود، تصریح کرد: باید با اجرای طرح‌های مهارت‌آموزی و نیازسنجی از صنایع نسبت به تعلیم و مهارت‌آموزی به دانش آموزان برای تربیت نیروهای کار و ورود به بازار کار اقدام کنیم.

تأمین نیروی کار برای برخی مشاغل خاص

سرپرست فرمانداری گرمسار با اشاره به اجرای طرح عارضه‌یابی از صنایع با بهره‌گیری از ظرفیت دانشجویان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر پردیس گرمسار خاطرنشان کرد: بر این اساس شناسایی ظرفیت‌های شغلی و نیاز بازار کار به نیروهای کار در اولویت قرار می‌گیرد.

متقی بابیان اینکه برنامه‌ریزی برای تأمین نیرو در برخی مشاغل خاص در دستور کار است، افزود: باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که در آینده با کمبود نیروی متخصص در بعضی مشاغل و درعین‌حال در برخی دیگر با چالش ازدیاد نیرو و کمبود شغل مواجه شویم.

وی گفت: نیمی از صنایع استان سمنان در گرمسار مستقر است اما تاکنون یک دانشگاه علمی کاربردی در صنایع این شهرستان ایجاد نشده و این ضعف باید به‌سرعت برای تداوم مسیر توسعه اقتصادی منطقه برطرف شود.

سرپرست فرمانداری گرمسار با تأکید بر لزوم استقرار گروه‌های آموزشی در صنایع بیان کرد: این امر حاکی از عدم برنامه‌ریزی مدون و تدوین سند توسعه‌ای بر مبنای پیوند علم و صنعت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *