دسته‌ها
اخبار مهم

روحانی: پروتکل‌های بهداشتی حتی با وجود واکسن باید رعایت شود

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت‌اسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: با اقداماتی که در آبان ماه برای ۴۶ شهر انجام شد و سپس در اول آذر ماه با اعلام عمومی و تقسیم شهرها به سه دسته قرمز، نارنجی و زرد تقسیم شدند،کار خوبی انجام شده و از سوی وزارت بهداشت اعلام شد که ‌آثار مثبت بوده است.

وی با تاکید بر لزوم همکاری مردم گفت: تا زمانی که مردم احساس می‌کنند که این بیماری مسری و خطرناک است و برای حفظ سلامتی خود، خانواده، هم‌وطنان و باید پروتکل‌ها را رعایت کنند پیشرفت می کنیم البتهمحدودیت‌هایی هم لازم است اعمال می‌کنیم، براساس مصوبات و چارچوب‌ها عمل خواهیم کرد و امیدواریم با همکاری مردم شاهد یک شرایط مناسب‌تری باشیم.

رییس‌جمهوری گفت: ما به کانال ۵۰۰ نفر فوتی در روز نزدیک شده بودیم و حتی برخی پیش‌بینی‌ها حاکی از آن بود که با همان روند شرایط بسیار بدتری داشتیم ولی با اقداماتی که انجام شد از کانال ۴۰۰ نفر به کانال ۳۰۰ نفر رسیدیم و امیدواریم با همکاری مردم شرایط بهتری داشته باشیم.

روحانی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و عدم تجمع را اصولی دانست که باید همیشه رعایت شود و خاطرنشان کرد: اگر ترددها بیشتر شود و تجمع‌ها شروع شود، مشکل ما بیشتر می‌شود. در اروپا با وجود همه محدودیت‌های سختی که وضع شده بود، در تابستان هم گشایش ایجاد شده بود،می بینیم دچار چه وضعی شدند. به محض آنکه مراعات در جامعه مورد توجه قرار نگیرد و مردم حس کنند شرایط عادی شده، یک ماه بعد به شرایط سخت و بد برمی‌گردیم.

وی ادامه داد: همیشه باید مراقبت‌ها را ادامه دهیم حتی اگر واکسن مطمئن و دوز مناسب در اختیار ما قرار گیرد و بتوانیم به مردم بدهیم باز هم باید پروتکل‌ها را رعایت کرد. برای اینکه اولا واکسن وقتی تزریق می‌شود، اثر گذاری آن چند هفته زمان لازم دارد. اینکه چند درصد موثر است، نمی‌دانیم و در کشورهایی هم می‌خواهد شروع شود، آثار آنها مشخص نیست.

ادامه دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *