دسته‌ها
خواندنی

افزایش ۱۰ درصدی قیمت بلیط پروازهای فرودگاه بیرجند

افزایش ۱۰ درصدی قیمت بلیط پروازهای فرودگاه بیرجند

بیرجند- مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌جنوبی از افزایش ۱۰ درصدی قیمت بلیط پروازهای فرودگاه های استان خبر داد.

عظیم طهماسبی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از دو هفته گذشته به شرکت‌های هواپیمایی مجوز افزایش ۱۰ درصدی قیمت‌ها داده شد که این موضوع بر قیمت بلیط پروازهای فرودگاه بیرجند نیز تأثیر گذاشته است.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: در حال حاضر قیمت پرواز بیرجند به تهران حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان و بیرجند به مشهد بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است.

طهماسبی با اشاره به اینکه یکی از شرکت‌های هواپیمایی ۶ پرواز و یکی از شرکت‌های دیگر هواپیمایی دو پرواز خود را در خراسان‌جنوبی لغو کرده است، ادامه داد: با لغو این هشت پرواز تعداد پروازهای فرودگاه بیرجند در طول هفته به ۱۸ پرواز کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه قبل از لغو این پروازها تعداد پروازهای فرودگاه بیرجند به ۲۵ پرواز می‌رسید، گفت: کاهش تعداد مسافران به علت کم شدن مسافرت‌ها و شیوع کرونا، ضرورت پذیرش مسافر تا ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما، گرانی بلیط و عدم حمایت کافی از شرکت‌های هواپیمایی از مهمترین دلایل لغو پروازها بوده است.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌جنوبی یادآور شد: امیدواریم با کاهش روند شیوع کرونا و بازگشت به وضعیت عادی و از سرگیری مسافرت‌ها دوباره بتوانیم پروازهای لغو شده از فرودگاه بیرجند را از سربگیریم.

طهماسبی گفت: در حال حاضر روزهای سه شنبه و پنج شنبه فرودگاه بیرجند پروازی ندارد و در سایر روزهای هفته پروازها برقرار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *