دسته‌ها
اخبار مهم

شاعر کهگیلویه وبویر احمدی برگزیده ی دومین دوره کنگره ی ملی شعر “حدیث حسن” شد

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج،مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری گفت: کنگره ملی شعر امام حسن مجتبی(ع) به همت سپاه امام حسن مجتبی (ع) البرز، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کرج و مجمع شاعران اهل بیت (ع) با عنوان «حدیث حسن» برگزار شد.

حمید حسینیان با بیان اینکه میزبان کنگره شعر امام حسن مجتبی استان البرز است، تصریح کرد: از سه ماه قبل فراخوان کنگره در سراسر کشور اعلام شد و ۲۰۰ شاعر از سراسر کشور آثار خود را به دبیرخانه ارسال کردند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۶۰۰ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه کنگره ارسال شد، گفت: این کنگره در بخش اصلی در مدح، منقبت، فضائل و مراثی کریم اهل بیت امام حسن مجتبی و در بخش ویژه نیز در مدح، بیان فضائل و معرفی دختران مکرمه امام حسن مجتبی و در تمام قالب‌های شعر فارسی برگزار شد.

این مسئول با بیان اینکه در دومین کنگره شعر امام حسن مجتبی ۶ نفر به عنوان برگزیده انتخاب شدند، تصریح کرد: داوران این کنگره از استان البرز، «مریم آریان»، « مهدی زارعی» و «رحمان نوازنی» بودند.
برگزیدگان این مسابقه زهرا طهماسبی از همدان، فائزه زرافشان از میبد یزد، ایوب پرندآور از جهرم، سید اکبر سلیمانی از کهگیلویه و بویراحمد، قاسم بای از گرگان و رضا یزدانی از قم بودند که از آنها با لوح تقدیر، تندیس کنگره و ۲۰ میلیون ریال وجه نقد تقدیر شد.

انتهای پیام/۸۲۰۲۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *