دسته‌ها
اخبار مهم

مدیران در خلوت کردن ادارات کوتاهی نکنند/ گذر از بحران نیازمند همکاری همه نهادهاست

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، اقبال عباسی عصر امروز در جلسه ستاد استانی مبارزه با ویروس کرونا گفت: کلیه مراکز و اصنافی که علوم‌پزشکی تشخیص دهد و اختیارات استانی ایجاب کند به مدت دو هفته تعطیل خواهد بود و تمامی مدیران و مسؤولان موظف به همکاری با علوم‌پزشکی هستند.

استاندار چهارمحال و بختیاری با خطاب قرار دادن رئیس علوم‌پزشکی تاکید کرد: برای گذر از این وضعیت بحرانی هر مرکزی را که از نظر میزان تجمع و رعایت موارد بهداشتی به این نتیجه رسیدید باید تعطیل شود طبق مصوبه هفته پیش ستاد استانی مبارزه با ویروس کرونا اجازه و اختیار تعطیلی دارید و در صورتی که مدیر دستگاه تمرد کرد به سرعت با او برخورد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: تشویق و تنبیه باید در دستور کار تیم‌های نظارتی قرار گیرد و به صورت واضح متخلفین را در جلسات آتی در ستاد کرونا معرفی کنند.

عباسی تصریح کرد: تمامی مراکز توریستی و گردشگری به خصوص مراکز حاشیه زاینده رود شهر سامان به مدت دو هفته به طور کامل تعطیل شوند و تمامی پیشنهاداتی که دانشگاه علوم‌پزشکی برای تعطیلی ارائه داده و در اختیار استان است بدون بحث تعطیل شود و آن دسته که در اختیار استان نیست با مرکز نامه‌نگاری شود.

وی اضافه کرد: متاسفانه در جلسات برخی مدیران فقط خوب صحبت می‌کنند، اما نظارت و عمل به اجرای مصوبات آنان ضعیف است، وقتی تصمیم ستاد کرونا برای اعطای مرخصی به نصف کارمندان و خلوت کردن ادارات است، مدیران موظف به تمکین هستند تا از این وضعیت بحرانی شیوع ویروس کرونا عبور کنیم.

استاندار چهارمحال و بختیاری با انتقاد از بعضی رسانه‌ها گفت: در این وضعیت بحرانی می‌طلبد رسانه‌ها اقدامات موثری برای الزام کردن مردم به رعایت موارد بهداشتی داشته باشند و به حواشی نپردازند.

وی اضافه کرد: دلیل اعطای اختیارات به علوم‌پزشکی فرار از مسؤولیت نیست بلکه کمکی در جهت جلوگیری از گسترش ویروس کروناست و برای گذر از این شرایط همه ما باید دست به دست هم دهیم تا روند افزایشی شیوع این ویروس را کاهش دهیم.

انتهای پیام/68033

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *