دسته‌ها
اخبار مهم

۸۰ درصد روستاییان نهبندان در سامانه الکترونیکی سوخت ثبت‌نام کردند

مجید بیکی روز چهارشنبه در نشست کمیسیون تنظیم بازار شهرستان نهبندان افزود: افرادی که در سامانه صدف ثبت‌نام و تایید شده‌اند امکان دریافت فرآورده‌های نفتی از جمله نفت سفید و گاز مایع را در محل روستا دارند.

وی بیان کرد: تحریم و مسائل اقتصادی در ماه‌های اخیر تشدید شده اما همراهی مردم در موضوعات اقتصادی جای تقدیر دارد و در پی افزایش مکرر قیمت کالاها، همه تلاش دستگاه‌های اجرایی و دولت این بوده که کالاهای اساسی و ضروری که در زندگی مردم تاثیر مستقیم دارد در بازار موجود باشد.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت‌ها تحت تاثیر مستقیم ارتباطات بین‌الملل، ورود ارز به کشور، صادرات و واردات است گفت: همه دستگاه‌های اجرایی در شرایط فعلی باید برای اقتصاد تلاش مضاعفی داشته باشند و از هر فرصتی برای کاهش قیمت‌ها استفاده کنند.

فرماندار نهبندان افزود: برای تامین کالاهای اساسی و ضروری در نهبندان مشکلی وجود ندارد اما برای تامین مواد اولیه و نهاده‌های دامی و کشاورزی مانند ذرت، سویا و اقلام یارانه‌ای دچار محدودیت‌ هستیم.

وی با تاکید بر اینکه نظارت بر توزیع عادلانه باید در دستور کار دستگاه‌های اجرایی باشد گفت: دستگاه‌هایی مانند جهاد کشاورزی، سازمان صمت و سایر نهادهای متولی باید نظارت‌ها را بیشتر کنند و اگر کمبودی در تامین برخی کالاها داریم باید به صورت سهمیه‌ای مشکل رفع شود.

بیکی افزود: شیوع بیماری کرونا سبب افزایش قیمت‌ها در برخی کالاها شده است همچنین این بیماری بر کاهش ظرفیت تولید نیز اثر گذاشته و توان خرید را از مشتری سلب کرده است.

وی اظهار داشت: در شهرستان نهنبدان تنوع میوه به لحاظ قیمتی وجود ندارد لذا باید شرایطی ایجاد شود تا هر نوع مشتری با سطح درآمد محتلف بتواند نیازهای خود را رفع کند.

فرماندار نهبندان به افزایش قیمت میوه در این شهرستان اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم تا شرایطی ایجاد شود تا مردم در یک نقطه مشخص، میوه و سبزیجات را با قیمت پایین‌تر تهیه کنند.

وی با بیان اینکه توزیع نهاده‌های دامی در نهبندان متناسب نیست اظهار داشت: این موضوع سبب نگرانی مرغداران شده است و در صورت ادامه این روند مرغداری‌ها در زمینه تولید دچار مشکل خواهند شد.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و مرکز شهرستان نهبندان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بیرجند است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *