دسته‌ها
خواندنی

۱۰۰۰ بازدید از مدارس رفسنجان و انار انجام شد

۱۰۰۰ بازدید از مدارس رفسنجان و انار انجام شد

رفسنجان – معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی از انجام هزار بازدید از مدارس رفسنجان و انار از ابتدای بازگشایی مدارس تاکنون خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد جمالی زاده بعدازظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای بازگشایی مدارس تاکنون از ۵۰۰ مدرسه رفسنجان، انار، کشکوییه و منطقه نوق بازدید به عمل آمده است.

وی بیان کرد: هر دو هفته یکبار مدارس مجدداً توسط تیم‌های نظارتی مراکز و خانه‌های بهداشت بازدید می‌شوند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان تصریح کرد: در این بازدیدها عملکرد مدارس بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی مورد بازدید قرار گرفته و روزانه لیست مدارس ناقض پروتکل‌های بهداشتی به همراه موارد نقص به آموزش و پرورش مناطق گزارش می‌شود.

جمالی زاده افزود: اداره آموزش و پرورش مناطق موظف است با مدارس متخلف طبق مقررات برخورد کند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان رفسنجان در ادامه از والدین درخواست کرد که هرگونه مورد تخلف مدارس را به مراکز خدمات جامع سلامت منطقه خود اعلام کنند.

جمالی زاده ادامه داد: والدین و دانش آموزان توجه داشته باشند که حداکثر زمان حضور در هر کلاس بیش از ۳۵ دقیقه برای دوره‌های دبستان و متوسطه دوره اول و بیش از یک ساعت برای دروس پایه متوسطه دور دوم نباشد و و بعد از این زمان، حتماً دانش آموزان برای استفاده از هوای آزاد به حیاط مدرسه هدایت شوند.

وی اضافه کرد: دانش آموزان از قمقمه و میان وعده شخصی که از منزل آورده‌اند استفاده نمایند، وسایل و لوازم التحریر خود را با دیگران به اشتراک نگذارند و در هنگام بروز هرگونه علائم سرماخوردگی از رفتن به مدرسه خودداری کنند تا شاهد افزایش موارد بیماری نباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *