دسته‌ها
خواندنی

مرکل: آلمان در مورد پرونده ناوالنی با اتحادیه اروپا رایزنی می کند

مرکل: آلمان در مورد پرونده ناوالنی با اتحادیه اروپا رایزنی می کند

صدراعظم آلمان در نشست پارلمانی این کشور پرونده مسمومیت ادعایی «آلکسی ناوالنی» منتقد روس را مسأله ای خواند که نیازمند توجه جامعه جهانی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان می‌گوید که پرونده مسمومیت ادعایی وبلاگ‌نویس و منتقد معروف روس به نام «آلکسی ناوالنی» صرفاً به آلمان و روسیه مربوط نیست؛ بلکه لازم است که این پرونده مورد توجه و اقبال جامعه جهانی قرار گیرد.

صدراعظم آلمان که روز چهارشنبه در نشست پارلمانی این کشور صحبت می‌کرد، در این باره مدعی شد: «این یک موضوع دوجانبه نیست، بلکه جرمی است که در خاک روسیه روی افتاده و کنوانسیون تسلیحات شیمیایی را نقض می‌کند، که این امر خود یک موضوع بین المللی است».

وی در ادامه افزود: «ما منتظر خواهیم ماند تا نتایج تحقیقات را از سازمان منع تسلیحات شیمیایی دریافت کنیم و سپس در درون اتحادیه اروپا در مورد پاسخ ضروری بحث و گفتگو خواهیم کرد».

مرکل با اشاره به اینکه آلمان در روابط با روسیه به اصول معینی پایبند است، گفت: «ما روسیه را ترغیب کردیم، و من امروز یک‌بار دیگر این کار- انجام تحقیقات کامل و شفاف درباره این حمله- را انجام می دهم».

گفتنی است که بنا به ادعای مقامات برلین، آلکسی ناوالنی با گاز اعصاب «نوویچوک» مسموم شده است، و اتحادیه اروپا هم با استناد به این ادعا، می کوشد تا روسیه را بابت این موضوع متهم کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *