دسته‌ها
ورزشی

گزارش سایت AFC از دیدار پرسپولیس – پاختاکور

به گزارش مشرق، سایت
کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارش خود از دیدار
پرسپولیس و
پاختاکور در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا نوشت: ۲ گل نیمه دوم عیسی آل کثیر باعث شد تا تیم پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ مقابل پاختاکور به پیروزی ۲-۰ دست یابد و برای سومین بار در طی چهار سال اخیر به نیمه نهایی صعود کند.

هر ۲ تیم برای سومین بار در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا حضور داشتند که یک رکورد برای کشورهایشان محسوب می‌شود و هر ۲ تیم از دفاع مستحکمی برخوردار بودند، پرسپولیس در ۵ بازی اخیر و پاختاکور در چهار بازی اخیر خود فقط یک گل دریافت کرده بودند.

پاختاکور در دقیقه ۱۵ بازی، هنگامی که جلال الدین ماشاریپوف به دنبال خطا روی کمال کامیابی نیا کارت قرمز مستقیم را دریافت کرد، ضربه بزرگی خورد.

داور اردنی ادهم مخادمه قبل از اخراج مشاریپوف به VAR رجوع کرد و این اولین کارت قرمز بررسی شده با VAR در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا پس از به کارگیری این فناوری در مرحله یک چهارم نهایی این رقابت‌ها بود.

پرسپولیس تنها هفت دقیقه مانده به پایان نیمه اول بزرگترین فرصت این نیمه را به وجود آورد که سعید آقایی، مدافع چپ این تیم به خط حمله رسید و سانتر دقیقی را برای آل کثیر ارسال کرد که ضربه سر این بازیکن با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

پس از وقت استراحت، یحیی گل محمدی مربی پرسپولیس به دنبال استفاده از برتری عددی تیمش بود و فشار را بر پاختاکور افزایش داد که این طرح و برنامه او چهار دقیقه بعد نتیجه داد. حسین کنعانی زادگان با پاس خود سیامک نعمتی را از سمت راست صاحب توپ کرد و این بازیکن شماره ۸۸ توپ را برای آل کثیر ارسال کرد که او هم توپ را با عبور از الدوربک سویونف (دروازه بان پاختاکور) تبدیل به گل کرد تا پرسپولیس را پیش بیندازد.

در دقیقه ۶۳ پاختاکور یک موقعیت نادر پیدا کرد، دراگان چران با پاسی از پشت سر صاحب موقعیت شد و توپ را ربود و برای عادل خان خامروبکوف در گوشه محوطه فرستاد که توپ نهایتا با برخورد به مدافعان پرسپولیس راهی کرنر شد.

پرسپولیس در دقیقه ۶۶ تعداد گل‌های خود را ۲ برابر کرد و باز هم آل کثیر زننده گل بود. این مهاجم با دریافت پاس آقایی در انتهای محوطه جریمه سویونف را در تیر اول مغلوب کرد تا چهارمین گل خود در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ را به ثمر برساند.

پاختاکور سخت تلاش کرد تا به بازی برگردد، اما تنها فرصت آن‌ها دقیقه ۷۸ تلاش هاجیمات ارکینوف بازیکن تعویضی بود که ضربه او توسط دروازه بان حامد لک به راحتی اداره شد. لک با گل نخوردن در سه بازی پیاپی صعود پرسپولیس به مرحله بعد را تضمین کرد.

با این نتیجه پرسپولیس روز شنبه در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ با النصر عربستان سعودی روبرو می‌شود، در حالی که این تیم سال ۲۰۱۷ در همین مرحله با همشهری النصر یعنی الهلال روبرو شد و در مجموع ۲ بازی رفت و برگشت ۶-۲ شکست خورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *