دسته‌ها
اخبار مهم

فرماندهی عملیات عراق: تروریست‌ها حمله موشکی به اربیل را انجام دادند

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای الاخباریه عراق، در بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق آمده است: گروهی تروریستی چهارشنبه شب با تعدادی موشک کاتیوشا منطقه‌ای در شمال غرب اربیل را هدف قرار دادند.

این بیانیه افزوده است: این موشک ها از منطقه ترجله واقع در شهرستان الحمدانیه استان نینوا به سمت اربیل شلیک شد و خسارتی در پی نداشت.

فرماندهی عملیات مشترک عراق افزوده است: در پی این حمله، دستور بازداشت مسؤول امنیتی منطقه‌ای که موشک‌ها از آنجا شلیک شده، صادر شده است.

از سوی دیگر پلیس اقلیم کردستان اعلام کرد، ۶ فروند موشک به نزدیکی فرودگاه اربیل اصابت کرد که خسارتی در پی نداشت.

در همین رابطه مسرور بارزانی رییس اقلیم کردستان عراق در توییتی این حمله را محکوم و خواستار برخورد قاطع با عوامل این حمله شد. وی گفت در این خصوص با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق تلفنی گفت وگو کرده است.

در حالی حملات راکتی در هفته‌های اخیر علیه منافع آمریکا در بغداد افزایش یافته است که مردم و مقام‌های سیاسی عراق خواستار خروج نظامیان آمریکایی از این کشور هستند.

پارلمان عراق دی ماه ۹۸ قانون خروج نیروهای اشغالگر آمریکایی را از این کشور تصویب کرد، ولی آمریکایی‌ها به بهانه‌های مختلف نظیر افزایش اقدامات تروریستی همچنان تلاش دارد حضور خود را در عراق ادامه دهند.

کارشناسان معتقدند که آمریکا با حمایت از گروه‌های تروریستی در عراق تلاش دارد تا به بهانه اقدامات آنان در این کشور همچنان حضور نظامی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *