دسته‌ها
اخبار مهم

مسؤولان به فکر رضایتمندی مردم باشند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهر قدس، حجت الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس عصر چهارشنبه در جلسه شورای اداری در سالن آمفی تئاتر حضرت باقرالعلوم(ع) با اشاره به عهدنامه مالک اشتر اظهار کرد: مسؤولی که آمرانه برخورد می‌کند، براثر غرور و تکبر از جایگاه خود، اخلاقش ضعیف و فضائل اخلاقی‌اش منحط شده و باعث ضعف دین در مردم و زوال اخلاق، دین و قدرت در جامعه می‌شود.

وی ادامه داد: مسؤولان باید با مردم متواضع بوده و روحیه خدمتگزاری داشته و از تکبر و غرور به دور باشند و از بالا به پایین به مردم نگاه نکنند.

امام جمعه شهرستان قدس افزود: مردم ارباب و مسؤولان خدمتگزار آن‌ها هستند و نباید آمرانه با مردم رفتار کنند؛گاهی شنیده می‌شود که مسؤولی رفتار ناشایست با مردم دارد، درب اتاق به روی آن‌ها می‌بندد و مردم را ناامید برمی‌گرداند.

حجت الاسلام جوکار تأکید کرد: لازم است همه دستگاه‌های ذی‌ربط به مدیریت فرمانداری و حمایت دستگاه قضایی، اقدامی واجب نسبت به گرانی‌ها و مهار تورم انجام داده و نظارت بیشتر بر بازار داشته باشند چرا که گرانی‌ها زندگی مردم را با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو کرده است و باید فکر اساسی برای این وضعیت شود.

وی اضافه کرد: مدیران و مسؤولانی که در این شهر ساکن نیستند در صورت امکان بین مردم همین شهر ساکن شوند و سکونت آن‌ها در این شهر علاوه بر خدمتگزاری بهتر موجب ایجاد آرامش به مردم است.

امام جمعه شهرستان قدس یادآور شد: مسؤولیت‌هایی که داده می‌شود وقت و ساعت خاص ندارد و مسؤولی که عهده‌دار وظیفه‌ای می‌شود به صورت شبانه روزی باید در اختیار مردم باشد. این ارتباط، حضور و زندگی میان مردم انس، الفت و دوستی بین مردم و مسؤولان به وجود می‌آورد.

حجت الاسلام جوکار خاطرنشان کرد: خدمات رسانی به مردم باید افزایش پیدا کند تا رضایتمندی مردم بیشتر شود؛ هرکس در هر جایگاهی قرار دارد آن محل کار را مرکز جمهوری اسلامی بداند و به دنبال جلب رضایت مردم باشد.

تکریم ارباب رجوع در اولویت کاری ادارات خدمات رسان باشد

در ادامه لیلا واثقی فرماندار شهرستان قدس با تأکید بر تکریم ارباب رجوع اظهار کرد: بخش قابل توجهی از مراجعه کنندگان سالمندان هستند و تکریم همه مردم و با روحیه متواضعانه و خدمتگزاری وظیفه همه مسؤولان است.

وی افزود: استفاده از ماسک برای کارمندان و مراجعه کنندگان الزامی است و شرایط بهداشتی را همه افراد جامعه باید رعایت کنند.

فرماندار شهرستان قدس بیان کرد: در مسائل زیرساختی مشکلات بسیاری وجود دارد و پیشنهاد می‌شود که شماره‌های تماس با ادارات خدمات رسان در تلویزیون شهری به نمایش گذاشته شود تا در دسترس همه مردم قرار گیرد.

واثقی در ارتباط با فضای مجازی گفت: لازم است ساماندهی در فضای مجازی صورت گیرد و مردم انتقادات خود نسبت به مسؤولان را از راه قانونی مطرح کنند تا موجب تشویش اذهان عمومی نشوند و در این خصوص اداره ارشاد باید نظارت ویژه داشته باشد.

وی با اشاره به تأخیر در راه‌اندازی بیمارستان سردار شهید سلیمانی ابراز کرد: قسمتی از تجهیزات مربوط به هیأت امنای صرفه جویی ارزی دانشگاه علوم پزشکی ایران به میزان 115 قلم کالا که بخشی از آن به تحریم‌ها مرتبط می‌شود، در حال ساز و کار بوده تا سریع‌تر انجام شود؛ تجهیزات این بخش در انبار موجود نبوده و باید خریداری شود همچنین اتاق‌های جراحی و بخش اورژانس بیمارستان در اولویت تجهیز و افتتاح است.

فرماندار شهرستان قدس ادامه داد: مرکز خیریه دیالیز امام علی(ع) نیز در حال راه‌اندازی است و در روزهای آینده آسانسور مرکز درست شده و درخواست شده که مجوز موقت 3 ماهه داده شود و طی این مدت موارد دیگر برطرف شود.

واثقی در ارتباط با پل کاووسیه گفت: جانمایی در نظر گرفته شده برای زیرگذر پل کاووسیه مناسب نبود و باعث می‌شد که بخشی از منازل و مغازه‌ها حذف شود و قرار شد در زیر پل پیامبر اعظم مسیری در نظر گرفته شود که مشاوران راه‌آهن آن را بررسی می‌کنند ضمن اینکه نقشه‌ها در شورای ترافیک نهایی شده و منتظر پیمانکار پروژه هستیم تا بتوانیم مشکل شهروندان خیابان پیروزی شمالی را برطرف کنیم.

وی در بحث امنیت شهری اضافه کرد: طی جلسه با معاونت برنامه و بودجه ناجا کشور قرار شد بودجه‌ای برای ساختمان ستاد فرماندهی و ساخت دو کلانتری اختصاص داده شود.

فرماندار شهرستان قدس با تأکید بر ساماندهی قیمت‌ها و افزایش گشت‌های مشترک در بازار تصریح کرد: مردم از شرکت‌های خدمات رسان ناراضی هستند و لازم است کارشناسان این ادارات با خضوع، رفتار درست و مناسب با مردم رفتار کنند و وجدان کاری داشته و تکریم ارباب رجوع در اولویت کاری آن‌ها باشد.

انتهای پیام/س

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *