دسته‌ها
اخبار مهم

فروش گوگرد پالایشگاه گاز ایلام ۳۰ درصد افزایش یافت

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش گاز ایلام، رضا شیرخانی افزود: گوگرد تولیدی این مجتمع با مصرف در صنایع داخلی، ضمن ایجاد ارزش افزوده از طریق تولید محصولات جانبی گوگردی، سبب اشتغال پایدار می شود.

وی اظهار داشت: مهمترین مصرف کننده های گوگرد این پالایشگاه، صنایع پتروشیمی، اسید سازها، مراکز تحقیقاتی و تولیدکنندگان کودهای کشاورزی هستند.

وی تصریح کرد: تولید گوگرد در شش ماهه اول امسال از لحاظ ارزش حدود ۳۰ درصد و از لحاظ وزنی نزدیک ۱۰۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته که این مهم با تلاش همکاران در بخش های مختلف این پالایشگاه محقق شده است.

رییس امور پیمان های شرکت پالایش گاز ایلام یادآور شد: در حال حاضر این محصول عمدتا به صورت نقد به فروش می رسد و برنامه فروش اقساطی مدت دار نیز با استفاده از ظرفیت قانون رفع موانع تولید به منظور حمایت از بخش خصوصی در دست بررسی و اقدام است.

شیرخانی با اشاره به اینکه عمده خریدار ها با صرف هزینه، به حمل و مذاب کردن گوگرد در محل کارخانه خود اقدام می کنند، گفت: تولید محصولات وابسته به گوگرد در استان ایلام به جهت کاهش هزینه حمل و یا در جوار پالایشگاه به لحاظ عدم نیاز به هزینه برای مذاب کردن مجدد گوگرد، بسیار مقرون به صرفه بوده و از سرمایه گذاران بخش خصوصی و مقامات مسئول در این حوزه دعوت می شود نسبت به پیگیری این موضوع همکاری کنند.

رییس امور پیمان های شرکت پالایش گاز ایلام در بخش دیگری از سخنانش گفت: گوگرد تولیدی پالایشگاه گاز ایلام با درجه خلوص ۹۹.۹۹ درصد، خالص‌ترین گوگرد موجود در کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *