دسته‌ها
اخبار مهم

عملیات تفکیک زباله از مبدا در قزوین باید اجرایی شود

به گزارش ایرنا، مصطفی صالحی روز پنجشنبه در جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان قزوین که در سالن جلسات مدیریت بحران استانداری قزوین برگزار شد، با اشاره به اینکه اقدام موثر و سازنده‌ای در زمینه پسماند انجام نشده، تاکید کرد: تفکیک زباله از مبدا یکی از اموراتی است که شهرداری قزوین باید هرچه سریع‌تر آن را عملیاتی کند چرا که عمده زباله‌های موجود بازیافت نشده و تنها در سایت محمدآباد تجمیع می‌شود.

وی ادامه داد: اقدامات انجام شده در زمینه پسماند و تفکیک زباله از مبدا در شهرهای کوچک استان موفقیت آمیزتر و عملیاتی‌تر به انجام می‌رسد در حالی که این مساله باید با الگوپذیری در سایر شهرها و مناطق استان نیز اجرایی شود.

صالحی با اشاره به اینکه سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین باید ورود جدی‌تری در این زمینه داشته باشد، اظهار داشت: امروز یکی از مهمترین مشکلات پسماند استان، در زمینه تفکیک از مبدا است و اگر این مساله از سوی شهرداری‌های استان، به ویژه قزوین اجرایی شود بسیاری از مشکلات مربوط به این حوزه برطرف خواهد شد.

به گفته این مسوول، طی سال‌های گذشته اقدامات موثرتری در حوزه مدیریت پسماند قزوین صورت می‌گرفت اما متاسفانه هم اکنون متوقف شده که باید دوباره احیا و عملیاتی شود.

صالحی با بیان اینکه مساله فرهنگ سازی مناسب باید در زمینه پسماندهای شهری و روستایی استان صورت بگیرد، افزود: طرح‌های مختلفی در زمینه مدیریت پسماند تا به امروز ارایه شده اما متاسفانه تا امروز آن گونه که باید و شاید اجرایی نشده و این مساله باید به زودی برطرف شود.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین یادآور شد: انتظارات از شهرداری قزوین به عنوان مرکز استان در زمینه مدیریت پسماند بیش از سایر نقاط است و باید اقدامات مناسبی در این زمینه به انجام برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *