دسته‌ها
خواندنی

کشف بیش از ۱۴ تن مواد مخدر در پایتخت/ انهدام ۲۸ باند

کشف بیش از ۱۴ تن مواد مخدر در پایتخت/ انهدام ۲۸ باند

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فاتب گفت: در شش ماهه نخست سال جاری ۱۴ تن و ۵۳۳ کیلو گرم انواع مواد مخدر در پایتخت کشف شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ عبدالوهاب حسنوند در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۴ تن و ۵۳۳ کیلوگرم انواع مواد مخدر در شهر تهران کشف ۳۲۷ نفر قاچاقچی نیز دستگیر شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فاتب با بیان اینکه عزم پلیس در مبارزه با سواداگران مرگ جدی و برابر قانون قاطع و شدید است خاطرنشان کرد: هیچ نقطه‌ای از شهر تهران برای جولان قاچاقچیان مواد مخدر امن نیست، چرا که با همت و تلاش کارکنان خدوم و اشرافیت اطلاعاتی که مجموعه پلیس دارد، متهمان مواد مخدر در کوتاه‌ترین زمان دستگیر می‌شوند.

سرهنگ حسنوند از اجرای طرح مبارزه با مواد مخدر در محلات خبر داد و بیان کرد: در راستای پاک سازی محلات و نقاط آلوده به تهیه و توزیع مواد مخدر، در شش ماهه نخست سال جاری بیش از ۲ هزار مرحله طرح محله محور و ارتقا امنیت اجتماعی در سطح شهر تهران به اجرا درآمده که در این رابطه تاکنون ۱۷ هزار و ۶۸۱ نفر خرده فروش دستگیر شدند.

حسنوند همچنین افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون شش مرحله طرح ظفر که از طرح‌های مهم مثمر ثمر پلیس مبارزه با مواد مخدر فاتب بوده انجام پذیرفته و همچنین با اجرای طرح دره فرحزاد که با تعامل و همکاری دستگاه‌های ذیربط همچون شهرداری و قوه قضائیه و غیره در حال ایجاد تغیرات فیزیکی همچون راه سازی و ایجاد زیرساخت‌های لازم جهت جلب مردمی به این منطقه از تهران را داریم و در این راه با اخذ مجوزهای قانونی نسبت به تخریب بافت‌های غیرمجاز و اغلب حاشیه رودخانه که مامن و پناهگاهی برای تجمع معتادان شده بود اقدام نمودیم.

این مقام انتظامی در پلیس پایتخت خاطرنشان کرد: البته ناگفته نماند که این پلیس همچنین از سال گذشته با اجرای پاکسازی منطقه شوش و هرندی تاکنون با اجرای طرح‌های متعدد و تقریباً یک روز در میان اجازه بازگشت معتادان متجاهر به این منطقه را نداده است و در این در شش ماهه نخست سال جاری تاکنون ۴۳ باب منزل فروشنده مواد مخدر با حکم مقام قانونی پلمپ شده است.

وی با بیان اینکه از خرده فروشان قریب به ۵ تن و ۴۶۲ کیلوگرم مواد مخدر کشف شده است، افزود: در این مدت یک هزار و ۱۳۴ دستگاه خودرو و ۵۹۴ دستگاه انواع موتورسیکلت از قاچاقچیان مواد مخدر و سوداگران مرگ توقیف شده است.

سرهنگ حسنوند با اشاره به انهدام ۲۸ باند قاچاق مواد مخدر در شش ماه گذشته، تصریح کرد: دراین مدت ۲۶ هزار و ۹۵ معتاد پرخطر از سطح معابر شهر تهران جمع‌آوری و تحویل مراکز بازپروری شدند.

این مقام انتظامی با قدردانی از همکاری و مشارکت مردم در این امر افزود: مبارزه با مواد مخدر در شهر تهران بر اساس پاسخگویی به دغدغه و مطالبات به حق پایتخت‌نشینان صورت می‌گیرد، چرا که توفیقات پلیس در این عرصه با مشارکت همه جانبه مردم محقق شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *