دسته‌ها
اخبار مهم

هفتانه کتاب _۱۱4| پول توجیبی برادر شهید برای کتابخوان شدن خواهرش

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، هفته دفاع مقدس زمان مناسبی است تا با خواندن کتاب‌های قهرمانان این سرزمین، تجدید پیمانی با آرمان‌های امام و شهدا داشته باشیم.

«چه کسی مرا هل داد؟» کتابی است که به کوشش مجموعه فرهنگی «محبان الزهرا(س)» و به قلم هاجرصفاییه است که به توصیف زندگی شهید عبدالعلی ولایی، از شهدای اصفهانی دفاع مقدس، می‌پردازد.

شهیدی که به خواهرش کتاب می‌داد که بخواند و سپس باید نتیجه‌گیری می‌کرد تا عبدالعلی برایش جایزه بگیرد و این کار را برای کتابخوان شدن خواهرش انجام می‌داد؛ حتی اگر پول تو جیبی‌اش تمام می‌شد.

عبدالعلی ولایی سرانجام درحالیکه در گردان یا زهرا (س) لشکر امام حسین‌(ع) به عنوان یک رزمنده خدمت می‌کرد، در عملیات والفجر ‌8 در ساحل اروند در 23 بهمن 1364 شمسی به شهادت رسید و پیکر پاکش را به اصفهان منتقل کردند و در گلستان شهدای اصفهان، به خاک سپردند.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

پاچه‌هایش را تا نزدیک زانو زده بود بالا. آستین هایش هم بالا بود و دست‌هایش خیس، چند روزی بود که خبری از عبدالعلی نداشتم؛ مسجد هم نیامده بود، تماس گرفتم محل کارش آن جا هم نبود؛ فقط گفتند چند روزی مرخصی گرفته است.

عصر رفتم در خانه‌شان، خودش در را باز کرد؛ سر و وضعش را که دیدم گفت: مادرم مریضه، فرش‌های خانه هم کثیف بود چند روزی مرخصی گرفتم تا فروش‌های خانه رو بشورم و به اوضاع خانه برسم.

انتهای پیام/۶۳۱۰۶/ج۲۰/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *