دسته‌ها
اخبار مهم

تهدید جان مردم با نزدن ماسک، گناهی نابخشودنی است

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی امام‌جمعه اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در گفت‌وگویی که به مناسبت ایام اربعین حسینی انجام شد با اشاره به آیه ۱۵۵ تا ۱۵۷ سوره بقره اظهار داشت: خداوند در آیات بعدی می‌فرماید این افراد امتحان خدا را می‌پذیرند و رحمت خاص الهی بر آنان جاری است.

امام‌جمعه اصفهان افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی خداوند امتحانات سختی را به وسیله دشمنان، از ملت ایران گرفت و مردم در این امتحانات عملکرد خوبی داشتند، هم اکنون مردم در مواجهه با بیماری کرونا که یک بلای جهانی است، در یکی از امتحانات الهی قرار دارند.

وی با بیان اینکه تا کنون، مردم در مقابله با کرونا خوب عمل کرده‌اند، گفت: کمک به هم نوعان، تحمل مصیبت‌ها، کمک به بیمارستان‌ها، رعایت مسائل بهداشتی و استفاده از ماسک از جمله کارهایی است که به خوبی انجام شده است.

افرادی که ماسک نمی‌زنند جان دیگران را به خطر می‌اندازند

طباطبایی‌نژاد عنوان کرد: باید توجه داشت که فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک باید ادامه یابد، اینکه برخی می‌گویند ما بیمار نیستیم و ماسک نمی‌زنند، رفتار و تصور اشتباهی است، باید به آنان گفت ممکن است شما ناقل بیماری باشید و این ویروس بر روی شما اثر نداشته باشند اما در فرد دیگری موجب مرگ او شود، بنابراین رعایت نکردن مسائل بهداشتی زمینه‌ساز به خطر افتادن جان دیگران می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تصریح کرد: انسان چگونه می‌تواند جواب دهد وقتی یک انسان به دلیل رعایت نکردن مسائل بهداشتی توسط ما از دنیا برود، این بیماری هنوز درمان قطعی ندارد و متخصصان می‌گویند رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و رعایت مسائل بهداشت فردی بهترین راهکار است.

وی تصریح کرد: اینکه یک نفر می‌گوید من می‌خواهم بمیرم و ماسک نمی‌زنم، درست نیست چراکه مرگ ما دست خداست و ما اختیاری نداریم و نمی‌توانیم خودکشی کنیم و با مبتلا شدن ما ممکن است افراد دیگری نیز مبتلا شوند و جان آنان به خطر بیفتد.

طباطبایی‌نژاد تصریح کرد: رهبر عزیزمان فرمودند باید دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا را مراعات کنیم، ایشان به صورت مفصل در این باره صحبت کردند و تکرار کردند که باید در مسائل بهداشتی به متخصصان مراجعه کنیم.

عشق به امام حسین با شعور و فهم همراه است

امام‌جمعه اصفهان با بیان اینکه باید مسائل بهداشتی در عزاداری‌ها رعایت شود، عنوان کرد: این‌گونه نیست که افرادی بگویند عاشق امام حسین هستیم و بدون رعایت مسائل بهداشتی عزاداری کنند، امروز بیمارستان شهرهایی که در ایام عاشورا مراعات نکردند، پر از افراد بیمار است و سرریز بیمارانشان به سایر شهرها منتقل می‌شود.

وی یادآور شد: همه ما عاشق امام حسین هستیم و به ایشان محبت داریم اما باید عاقلانه رفتار کرد، ائمه اطهار بیمار می‌شدند و از دارو استفاده می‌کردند، این، امری طبیعی است، امروز هم بیماری کرونا یکی از امتحانات الهی است و خداوند انسان‌ها را امتحان می‌کند و اهل‌بیت اجازه‌ای بیش از فرمان خدا ندارند.

طباطبایی‌نژادگفت: نظافت نشانه ایمان است و اینکه افرادی می‌گویند توکل بر خدا می‌کنیم و نظافت نمی‌کنیم، معلوم است که نتیجه چه خواهد شد؛ اگر رعایت نکنیم و از بدی‌ها پرهیز نکنیم، بیمار می‌شویم و مرگ‌ومیرها زیاد می‌شود.

وی با بیان اینکه در ایام اربعین نباید جاهلانه کار کرد، گفت: عشق باید با شعور و فهم همراه شود، اینکه برویم در مرزها و ما را بازگردانند و بعداً از ائمه طلب کار شویم درست نیست، کدام‌یک از رهبران دینی این‌گونه گفته‌اند که رفتار می‌کنید؟

برگزاری پیاده‌روی اربعین ممنوع است

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه در ایام اربعین حسینی هیچ‌گونه راهپیمایی و پیاده‌روی به سمت حرم‌های مطهر در سراسر کشور نباید برگزار شود، یادآور شد: نباید مقدس‌مآبی جاهلانه داشته باشیم؛ در دین باید به بزرگان دینی و در بهداشت به متخصصان پزشکی مراجعه کرد؛ کاری نکنید که بگویند ایام عاشورا و عزای امام حسین سبب افزایش مرگ‌ومیرها شده است.

وی با بیان اینکه من به روضه‌خوانی امام حسین افتخار می‌کنم، خاطرنشان کرد: به طلاب و روحانیون توصیه می‌کنم تا جایی که امکان دارد در مکان‌های سربسته روضه‌خوانی نکنند و روضه‌های خانگی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و مسائل بهداشتی برگزار شود.

طباطبایی‌نژاد گفت: با وضعیت بدی که در استان‌ها وجود دارد از مسؤولان و رئیس‌جمهور می‌خواهم کارهای غیرضروری را تعطیل کرده و از مشاغل آسیب‌دیده حمایت کنند، همچنین اگر مدارس به صورت کاملاً مجازی برگزار شود بهتر است از اینکه عزیزانمان را از دست بدهیم چراکه دانش‌آموزان کم سن و سال کاملاً مسائل بهداشتی را رعایت نمی‌کنند.

انتهای پیام/۶۳۰۸۶/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *