دسته‌ها
خواندنی

سوابق و اسناد دوران دفاع مقدس در استان بوشهر جمع‌آوری شود

سوابق و اسناد دوران دفاع مقدس در استان بوشهر جمع‌آوری شود

بوشهر – مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: سوابق، اسناد، تصاویر و فیلم‌های مربوط به دوران دفاع مقدس در استان بوشهر جمع‌آوری شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسین دشتی عصر پنجشنبه در نشست با مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر اظهار داشت: ائمه اطهار علیهم السلام همگی شهید هستند اما خود نیز مبلغی برای شهیدان کربلا بودند.

وی اضافه کرد: حفظ یاد و نام شهدا وصفی است که اهل بیت علیهم السلام برای ما باقی گذاشتند که این موضوع بعد از شهادت امام حسین علیه السلام شروع شد که در همین زمینه نیز روایات زیادی برای مانا کردن یاد شهیدان به ویژه شهیدان کربلا وجود دارد.

دشتی بیان کرد: بر همین اساس ما معتقدیم که حفظ یاد شهدا جز وظایف شرعی ما بوده و ریشه دینی دارد و اگر از لحاظ عقلی نیز آن را بررسی کنیم موضوعی قابل توجیه است.

امام جمعه موقت بوشهر به هنر اسلامی اشاره و تصریح کرد: هنر اسلامی هنر متعهد است و وسیله‌ای برای رسیدن به اهداف بلند به حساب می‌آید.

وی افزود: هنر لازم است شهدا و ارزش‌های اسلامی را زنده نگه دارد اما هنری که ابتذال درست می‌کند و یا در خدمت یادواره انسان‌هایی است که ارزش ندارند هنر به حساب نمی‌آید.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان بوشهر بر لزوم جمع‌آوری سوابق، اسناد، تصاویر و فیلم‌های مربوط به دوران دفاع مقدس در استان بوشهر و نگهداری منظم آن‌ها برای بهره‌برداری‌های لازم تأکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *