دسته‌ها
اخبار مهم

نظارت الکترونیکی بر معاملات دستگاه‌ها/ رویکرد بازرسی اردبیل اصلاحی و پیشگیرانه است

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، نورمحمد کاظمی الموتی شامگاه گذشته در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نظارت الکترونیکی بر معاملات دستگاه‌ها، مناقصات و مزایدات به ارزش ۱۹۵ میلیارد تومان از جمله اقدامات بازرسی استان اردبیل است.

وی افزود: در سال گذشته و ۶ ماهه اول امسال، بیش از ۲۰۰ مأموریت توسط بازرسی استان اجرا شد که حاصل آن جلوگیری از تضییع بیش از ۲۰ میلیارد تومان و همچنین جلوگیری از تصرف، تخریب اراضی ملی به میزان ۱۴ هزار هکتار بوده است.

رویکرد بازرسی اردبیل اصلاحی و پیشگیرانه است

بازرس کل استان اردبیل ادامه داد: بازرسی استان اردبیل با نگاه اصلاحی به عملکرد مدیران و با رویکرد پیشگیرانه درصدد صیانت از مدیران بوده و با ارایه مشاوره، هشدار و تذکرات قانونی به مدیران، برای اصلاح امور گام برمی‌دارد و البته تعدادی از مدیران نیز تحت تعقیب اداری و کیفری قرار گرفته‌اند.

کاظمی بیان کرد: همچنین چندین فقره گزارش هشداری در سطح ملی صادر شده است، از جمله گزارش رعایت آیین‌نامه وصول مطالبات غیرجاری مؤسسات اعتباری که موجب صدور بخش‌نامه از سوی بانک مرکزی به همه بانک‌ها گردید.

جانمایی ۹۵ درصد اراضی ملی در استان اردبیل

وی با اشاره هماهنگی و انسجام میان دستگاه‌های زیرمجموعه قوه قضاییه در استان اظهار کرد: در استان اردبیل، همراهی و هماهنگی سیستم قضایی و دستگاه‌های تابعه، قابل توجه و مناسب است.

رئیس شورای دستگاه‌های نظارتی استان اردبیل گفت: در بخش ثبت اسناد و املاک استان اردبیل، با اجرای طرح کاداستر برای جلوگیری از زمین‌خواری در زمین‌های ملی، تثبیت مالکیت دولت و مردم در اراضی و املاک، از یک میلیون هکتار اراضی ملی استان نزدیک به ۹۵ درصد جانمایی و بیش از یک سوم آن تثبیت و سند مالکیت کاداستری صادر گردیده است.

برگزاری دوره‌های حرفه‌آموزی برای زندانیان

کاظمی افزود: همچنین پرونده‌های فیزیکی مربوط به اسناد و املاک استان حذف و در سامانه جامع ملی املاک بارگذاری شده است.

وی تصریح کرد: در حوزه قضایی نیروهای مسلح استان اردبیل نکته قابل توجه این است که هیچ پرونده رسیدگی نشده و مانده‌ای وجود ندارد.

بازرس کل استان اردبیل بیان کرد: در حوزه زندان‌های استان اردبیل نیز بهره‌گیری از ظرفیت زندانیان و اشتغال آن‌ها مدنظر بوده و در این راستا دوره‌های حرفه‌آموزی برگزار شده است و همچنین راه‌اندازی واحد دادرسی الکترونیکی از دیگر اقدامات در این حوزه است.

– انتهای پیام/۳۴۶۳/۸۸۸/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *