دسته‌ها
اخبار مهم

ذوالفقار‌نسب:آمادگی آزمون و طارمی برای اسکوچیچ شانسی بزرگ است/ او آگاهانه برخی بازیکنان را دعوت نکرد

بیژن ذوالفقار‌نسب در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص عملکرد تیم ملی مقابل ازبکستان در اولین بازی با هدایت اسکوچیچ اظهار داشت: با توجه به اینکه تیم ملی از بازیکنان باشگاه‌های مختلف تشکیل شده در مجموع عملکرد ملی‌پوشان را مثبت ارزیابی می‌کنم.

وی افزود: حضور اسکوچیچ از نظر روحی می‌تواند برای تیم ملی ما خوب باشد. ما همیشه مقابل ازبک‌ها بازی‌های سختی داشته‌ایم. ولی در این بازی آنها را راحت‌تر شکست دادیم. تیم ملی با چهار مدافع بازی می‌کند و شش نفر در خط میانی و حمله حضور دارند که این باعث ترافیک در مرکز زمین ما می‌شود.

کارشناس فوتبال تأکید کرد: مهدی طارمی و سردار آزمون در بهترین شرایط سنی و جسمی هستند که اگر آنها همیشه در وضعیت ایده‌آل قرار بگیرند خوش‌شناسی بزرگی برای اسکوچیچ محسوب می‌شود.

ذوالفقار‌نسب یادآور شد: در بازی با ازبکستان ناهماهنگی‌هایی در خط هافبک وجود داشت. مثلاً در پرسپولیس دو هافبک دفاعی در کوتاه‌ترین زمان ممکن به کمک مدافعان میانی می‌روند و هر موقعیتی را خنثی می‌کردند. ولی این رویه را در بازی تیم ملی شاهد نبودیم. البته تفکرات مربیان متفاوت است اما معتقدم اسکوچیچ باید خیلی زود مدافعان تیمش را بشناسد و بین آنها هماهنگی به وجود بیاورد.

وی با تقدیر از عملکرد علی قلی‌زاده گفت: او در این بازی خوب کار کرد و شنیده‌ام در لیگ بلژیک هم خوب کار می‌کند. سامان قدوس نیز یکی از بازیکنان خوب تیم ملی است که باید بیشتر از او استفاده شود. او بازیکن کم حرف و با ظرفیتی‌ بالا است. به نظرم باید از توانمندی این بازیکن بهره‌های بیشتری ببریم.

کارشناس فوتبال با اشاره به اینکه نفرات دعوت شده به فهرست تیم ملی با مطالعه صورت گرفته است، گفت: اسکوچیچ چند ستاره را دعوت نکرده اما به نظر من آگاهانه این کار را انجام داده است او قطعاً برنامه دارد و می‌خواهد تیمی که باب میل خودش است را بسازد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *